foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warsztat Terapii Zajęciowej

 

 

 

 

 

 

 

wtorek, 22 sierpień 2023 06:53

Z wizytą u Przyjaciół

Napisał

Dnia 18 sierpnia 2023 roku na zaproszenie naszych Przyjaciół z Fundacji Pomocy Społecznej "Nasz Dom Węgorzewo" wybraliśmy się do Węgorzewa. Zostaliśmy przywitani słodkim poczęstunkiem. Następnie udaliśmy się na wasztaty robienia lalek szmacianek oraz odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Nstępnym punktem atrakcji była plaża miejska, gdzie pływaliśmy motorówką, ''moczyliśmy nogi".  Nasi Przyjaciele ugościli nas pysznym jedzeniem. Był chłodnik, kiełbaski, słodkości. W miłej  atmosferze czas minął niestety bardzo szybko. Na koniec otrzymaliśmy piękne magnesy robione własnoręcznie przez naszych Przyjaciół. Dziękujemy za współnie spędzony czas.  Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Dodatkowe informacje

Za nami również podsumowanie VIII Edycji Ligii Tenisa Stołowego Ośrodków Terapeutycznych. Stowarzyszenie "Jesteśmy Razem" / Centrum Barka.  

Dziękujemy za piękne dyplomy, a Sylwia w szczególności za puchar indywidualny dla najbardziej ambitnej Uczestniczki.
 
Każdy dzień rozgrywek wspominamy baaaardzo mile!

Dodatkowe informacje

środa, 16 sierpień 2023 07:25

Realizacja treningu ekonomicznego.

Napisał

Tuż przed przerwą wakacyjną pracownia umiejętności społeczmych i przygotowania zawodowego, korzystając z pięknej pogody udała się na realizację treningu ekonomicznego do restauracji. Było smacznie i wesoło. A rozmowom i śmiechom nie było końca.

Dodatkowe informacje

piątek, 07 lipiec 2023 07:19

Wystawa Marc'a Chagall'a 2023

Napisał

05.07.2023 roku wybraliąmy się na wystawę  Marc'a Chagall'a do Galerii RastArt. Później wybraliśmy się na lody i odwiedziliśmy Pana Kętrzyńskiego.  :)

Dodatkowe informacje

W dniach od 26.06.do 02.07.2023 roku uczestniczyliśmy w  Obozie Terapeutcznym dla Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Kętrzyńska Przystań".

Pierwszy dzień był bardzo organizacyjny, omówiliśmy cele obozu terapeutycznego, tematykę tegorocznego wyjazdu.
Dodatkowo ogłosiliśmy konkurs na wykonanie plakatów ,,Moda na dobre nawyki''- zaprezentowaliśmy swoje dzieła.
A wieczorem, pierwsze Uczestniczki rozpoczęły dyżur nad symulatorem niemowlaka REALCARE BABY III- wcześniejsze praktyki w Warsztacie baaaardzo się przydały! 
Znaleźliśmy również czas na bardzo ciekawe gry zespołowe.
 
Czas spędzony na Kętrzyńskiej Przystani był  dla Nas bardzo aktywnie i produktywnie spędzonym czasem.
Za nami szereg warsztatów edukacyjnych oraz zajęć profilaktycznych, między innymi z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznego korzystania z kąpielisk, a także wiele pogadanek na temat zdrowego stylu życia bez używek, życia z nałogami oraz wpływu osób uzależnionych na życie innych.
Ponadto nieustannie pełniliśmy  dzienne oraz nocne dyżury wybranych Uczestników nad symulatorem niemowlaka REALCARE BABY III.
Staramy się również stale podnosić poziom naszej aktywności fizycznej.
Każdy dzień rozpoczynamy od wspólnych ćwiczeń, ponadto korzystaliśmy ze sprzętu wodnego, który mieliśmy do dyspozycji, a więc są to zarówno rowerki, kajaki jak i łódki, a największą atrakcją była przejażdżka motorówką .
 
Szczególnie spodobały się nam zabawy ruchowe z wykorzystaniem hula-hop oraz chustą Klanza .
Oczywiście nie mogło zabraknąć dalekiego spaceru z kijkami, a w czwartek wybraliśmy się do Kętrzyna, aby wziąć udział w ,,Kętrzyńskim Kilometrze'' - tego nie mogliśmy odpuścić, obecność była obowiązkowa.
Nie zabrakło również błogiego lenistwa na plaży, gier planszowych i czytania bajek terapeutycznych.
 
Ostatnie dni obozu upłynęły nam na uczestnictwie w warsztatach edukacyjnych z kształtowania prawidłowych i świadomych postaw wobec rodzicielstwa, tutaj wielką rolę odegrał wcześniej wspominany symulator niemowlęcia. Teoria jest równie ważna.
Dodatkowo skupiliśmy się na przekazaniu jak największej wiedzy na temat budowania oraz wzmacniania systemu wzajemnego wsparcia.
Kończąc warsztaty typowo edukacyjne, skupiliśmy się na wpływie emocji na nasze wybory i zachowania.
Podczas tego wyjazdu nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce, mieliśmy okazję sprawdzić się w umiejętności organizacji czasu wolnego- tutaj przede wszystkim królowały zabawy grupowe- integracja jest bardzo ważna. Tańczyliśmy naszą ukochaną Belgijkę.
Jeżeli chodzi o artystyczną część naszych zajęć, malowaliśmy farbami znalezione przez nas samych kamienie.
Ponadto zorganizowaliśmy i rozstrzygnęliśmy konkursy na temat plakatu dotyczącego ,,Dobrych nawyków ", stworzyliśmy własnoręcznie okręty - regaty wyłoniły zwycięzców. A na koniec rzuty
samolotem-konstrukcja własna.
 
W międzyczasie odwiedzili nas przyjaciele z Fundacja Pomocy Społecznej "Nasz Dom Węgorzewo" z którymi wspólnie pływaliśmy kajakami i rowerkami wodnymi.
Pobyt zakończyliśmy pięknym ogniskiem oraz zabawą taneczną.
Tegoroczny obóz był bardzo intensywny!
Także bardzo owocny!
Nic tak nie kształtuje postaw i sposobu zachowań jak wspólnie spędzony czas, wspólne zajęcia i mnóstwo pozytywnych emocj.
 
Obóz współfinansowany ze środkow:
 
 
 

Dodatkowe informacje

16 czerwca 2023 r. w Warsztacie odbył się Wernisaż naszych prac pod hasłem ,,ALE SZTUKA". To był piękny dzień, w którym mogliśmy zaprezentować całoroczną pracę. Pokazaliśmy, że w każdym z nas tkwi wrażliwe serce, talent i piękno.  Bardzo się cieszymy, że odwiedziło nas tylu wspaniałych gości. Bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

Dodatkowe informacje

Już w najbliższy piątek, czyli 16.06.2023r odbędzie się Wernisaż Naszych Prac pod hasłem ,,ALE SZTUKA !" Gwarantujemy świetną zabawę, mnóstwo atrakcji i smaczne jedzenie :)

Serdecznie zapraszamy.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie 

ul. Budowlana 5

godz. 16::00

Dodatkowe informacje

7 czerwca 2023 r. w  odbył się XIX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Olecka, w którym udział wzieli: Artur, Leeszek, Kamil, Adam.

WTZ Olecko dziękujemy za zaproszenie.

Dodatkowe informacje

W dniach 05.06.- 07.06.2023 wyjechaliśmy na na V Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych w Rynie. Kasia P, Sylwia M, Gosia, Sylwia S i Kasia rozpoczęły tegoroczną edycję Przeglądu od EKO WARSZTATÓW ,,Mazury w Słoiku'. Następnie wysłuchały ciekawego wykładu na temat nurkowania poprowadzonego przez Pana Zbigniewa Biziewskiego. Przyjemny wieczór zakończyła pyszna kiełbaska i zabawa dyskotekowa na świeżym powietrzu. Następnego dnia odbył się rejs dezetą, aktywne zajęcia, a także  koncert profilaktyczny  ,Kuszenie śmierci" w wykonaniu świetnego polskiego aktora Pana Lecha Dyblika.

Ach co to był za dzień!

Dziękujemy organizatorom za przemiłą atmosferę, za to, że zapełnili nam czas wieloma wspaniałymi atrakcjami, dziękujemy za piękne nagrody, statuetkę i dyplomy.

Dziękujemy wszystkim osobom które spotkaliśmy podczas tej edycji Przeglądu, za każdą rozmowę, żarty, wspólną zabawę oraz  występy sceniczne.

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 05 czerwiec 2023 08:56

Dzień Dziecka w Księżycowym Dworku 2023

Napisał
Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.
Było bardzo miło i kolorowo, a także
edukacyjnie, ponieważ włodarze Mazurski Klub Kętrzyńskie Morsy zorganizowali dla Dzieci pokaz ratownictwa wodnego- dziękujemy Panom Strażakom oraz Panu Wojtkowi za przekazanie tylu cennych i mądrych rad dotyczących bezpiecznego korzystania z kąpielisk.
Idzie lato, więc odświeżenie takich informacji jest bardzo ważne.

Dodatkowe informacje

Klauzula informacyjna

 

5016178
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Od początku
575
224
25321
4953680
575
113200
5016178

Twoje IP: 3.236.237.61
2023-10-01 15:07

2023 Copyright Warsztat Terapii Zajęciowej Rights Reserved