opp new3 12

czwartek, 30 czerwiec 2016 00:00

Pleneriada 2016

Napisane przez

W dniach 27 – 28 czerwca pojechaliśmy do Olecka na V Plenerowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Pleneriada 2016" Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na pole namiotowe, gdzie odbyły się gry i zabawy sportowe, grill z dyskoteką. Następnego dna tuż po śniadaniu przystąpiliśmy do konkursowych konkurencji. Serduszko dekoracyjne wykonała Katarzyna, „ Mega kwiat" zrobiła Dorota, malowanie na płótnie – krajobraz – Iwona, malowanie pastelami „mój leśny zakątek" – Leszek, wypalanie w drewnie – Władek, prezentacja multimedialna – Ewa. Poziom był bardzo wysoki, rywalizacja wspaniała. Nasza drużyna z Kętrzyna w konkurencjach: serduszko dekoracyjne oraz prezentacja multimedialna zajęła III miejsce, natomiast malowanie na płótnie i wypalanie w drewnie II miejsce. Jesteśmy dumni! Dziękujemy z fantastyczną zabawę, rywalizację i zaproszenie na Pleneriadę WTZ Olecko. Świetna zabawa towarzyszyła nam do samego końca.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

24 czerwca przedstawiciele Naszego Warsztatu odebrali czek za udział w programie "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przy współpracy ze spółką Tesco(Polska) Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie oraz Fundacją Tesco Dzieciom z siedzibą w Krakowie. Uroczystego wręczenia dokonał Kierownik sklepu Tesco w Kętrzynie Pan Konrad Suchodoła w obecności przedstawicielki Urzędu Miasta Kętrzyn. Wygraliśmy 5 000zł na Nasze przedsięwzięcie, w którym udział wezmą osoby niepełnosprawne z całej Polski. Jesteśmy ogromie zadowoleni i bardzo ale to bardzo dziękujemy społeczności kętrzyńskiej, pracownikom Tesco, rodzinom, znajomym i osobom nam przychylnym za zaangażowanie w głosowaniu na naszą inicjatywę.Jeszcze raz Bardzo dziękujemy!!!

 

Galeria zdjęć!

napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

W dniach od 06.06 -12.06.2016 r. uczestniczyliśmy w wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.


Od początku harmonogram był wypełniony po brzegi. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w Funce i odpoczynku po podróży mieliśmy czas na zapoznanie się, zwiedzanie terenu wokół ośrodka. Później odbyły się gry i zabawy sportowe. Było wesoło. Następnego dnia po śniadaniu odbyły się warsztaty plastyczne, których celem było zapoznanie uczestników z rodzajami farb, technikami rysunku. Po południu odbyły się zajęcia z wikliniarstwa. Zajęcia plecionkarskie z wikliny mają na celu rozwinięcie zdolności manualnych. Prezentowane są różne formy plecionkarskie oraz formy płaskie i przestrzenne. Kolejnego dnia wyruszyliśmy na zajęcia z makramy. Tam zapoznaliśmy się z ponad siedemsetletnią historią tego rzemiosła, które miało swój początek w Arabii i Hiszpanii. W trakcie zajęć poznaliśmy rodzaje sznurków i linek oraz techniki ich wiązania, supełkowania i splatania. Później odbyły się zajęcia ceramiczne, gdzie nauczyliśmy się tworzyć piękne formy z gliny. To zadanie nauczyło nas racjonalnego gospodarowania materiałem. Tego dnia odbyła się też dyskoteka integracyjna z udziałem dzieci przebywających na wypoczynku połączona z pieczeniem kiełbasek. Zabawa była świetna. Następny dzień także był ciekawy mieliśmy zajęcia z filcowania na mokro. Dzięki tym zajęciom mogliśmy rozwinąć swoje zdolności artystyczne. Bardzo ciekawym doświadczeniem było orgiami i kirinami, dowiedzieliśmy się jak ze zwykłego papieru stworzyć piękne dzieła sztuki. Rzeźbiarstwo – na tych zajęciach nauczyliśmy się wybierać drewno do obróbki rzeźbiarskiej oraz poznaliśmy narzędzia stolarskie. Nauczyliśmy się także różnych technik wyszywania, rodzaje igieł, materiałów i nici. Bardzo ciekawe były zajęcia o drzewach, gdzie uczyliśmy się jak można poznać różne gatunki drzew po liściach i korze w terenie. Bardzo zainspirowały nas zajęcia z metereologii, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat pogody. Spacery po leśnych ścieżkach dydaktycznych nauczyły nas szacunku do przyrody. Podczas pobytu w Funce zorganizowaliśmy urodziny uczestników z okresu letniego oraz imieniny naszej Pani Kierownik. Na zakończenie odbyła się fantastyczna zabawa w podchody. I wróciliśmy do domów.

 

Galeria zdjęć

Napisał: Ewa Duda

Dodatkowe informacje

wtorek, 14 czerwiec 2016 00:00

Orszak Dobrawy 2016

Napisane przez

Dnia 3 czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w Orszaku Dobrawy z okazji rocznicy 1050 – lecia Chrztu Polski. Była to inscenizacja, w której nasz warsztat wcielił się w rolę ludności wiejskiej witającej Orszak Dobrawy. Uczestnicy tego przedsięwzięcia otrzymali medale symbolizujące Chrzest Polski, które zostały wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kętrzynie podczas zajęć terapeutycznych. Wykonaliśmy także część strojów. Inscenizacja była udana z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników, organizatorów, mieszkańców Kętrzyna i okolic.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 03 czerwiec 2016 00:00

Zawody w tenisie stołowym 2016

Napisał

2 czerwca 2016 roku pojechaliśmy na kolejne z cyklu zawody w dyscyplinie tenis stołowy. Tym razem niedaleko Lidzbarka Warmińskiego. Rywalizacja była, ale jak zwykle zawody odbyły się w miłej, przyjaznej . atmosferze,a nasza drużyna szlifuje swoje umiejętności w tej dziedzinie sporu. Dziękujemy za zaproszenie.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 03 czerwiec 2016 00:00

Powiatowy Dzień Dziecka w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym

Napisane przez

Pierwszego czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w obchodach Powiatowego Dnia Dziecka w Ośrodku szkolno-wychowawczym. Po przemarszu odbyły się występy artystyczne. My wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. „Jeden dzień z życia WTZ. Zabawa była udana. Poza tym zaprezentowała swoje sprzęty straż graniczna. Było naprawdę ciekawie i wesoło. Podczas gier i zabaw sportowych bawiliśmy się świetnie. Podczas całej zabawy można było skosztować pysznej kiełbaski z grila. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 31 maj 2016 00:00

Anioły Dobrego Serca z duszą

Napisał

W dwutygodniku Nasze miasto Kętrzyn.pl. ukazał się artykuł o naszym warsztacie. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jego treścią.

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 30 maj 2016 00:00

V Marsz Godności – „ Bądźmy razem"

Napisane przez

24 maja my – Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie zorganizowaliśmy już V Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Ten coroczny przemarsz ma na celu uświadomienie społeczności lokalnej, że wśród nich żyją osoby niepełnosprawne, które mają takie same prawa do edukacji, kultury i jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Cała uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Bazylice św. Jerzego, następnie przeszliśmy ulicami Kętrzyna wspólnie z władzami miasta z Burmistrzem Miasta – Panem Krzysztofem Hećmanem oraz Zastępcą Burmistrza – Panem Damianem Nietrzeba do amfiteatru, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna uroczystości. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie. My zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. „Pamiętajcie". V Marsz Godności zakończył się wręczeniem podziękowań wszystkim placówkom, które dołączyły do naszej manifestacji. Na końcu zaprosiliśmy wszystkich gości na poczęstunek przygotowany przez uczestników i instruktorów pracowni gospodarstwa domowego naszego warsztatu.

 

Całe przedsięwzięcie współfinansowane zostało przez Urząd Miasta Kętrzyn. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

22 maja 2016 uczestniczyliśmy w Pikniku rodzinnym zdrowa rodzina – „Mamo, tato kocham Was, bądźcie zdrowi". Organizowany przez Stowarzyszenie Kętrzyńskie Amazonki" My wystąpiliśmy z przedstawieniem „Gdzie Ci mężczyźni" Widzom bardzo się podobało. Odbyły się również występy przedszkolaków z kętrzyńskich przedszkoli oraz wystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Odbyły się także gry i zabawy sportowe..Dziękujemy Kętrzyńskiemu Stowarzyszeniu „Amazonki" za zaproszenie.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

21 maja 2016 uczestniczyliśmy w Kętrzyńskim Organizacji Pozarządowych Promocja Aktywnych Form Spędzania Wolnego Czasu. Na stoisku zaprezentowaliśmy prace wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej podczas zajęć terapeutycznych oraz zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły wykonać własnoręcznie robione kolorowe kartki. Na scenie wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. „Zwycięstwo światła". Odbył się również pokaz motocykli – Motomasuria, można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi, cholesterolu, badanie cukru i słuchu. Czas miło spędziliśmy podczas zawodów sportowych, szachowych oraz quizów. Ciekawą atrakcją były przejażdżki bryczką oraz kucem, malowanie twarzy. Mogliśmy także skosztować pysznej grochówki. Punktem kulminacyjnym całej imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą w 2015 roku Inicjatywę Organizacji Pozarządowych Miasta Kętrzyn. Pierwsze miejsce zajęło Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które jest jednostką prowadzącą nasz warsztat. W nagrodę otrzymaliśmy 1000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za docenienie naszej działalności.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 0

Wczoraj 12

W ostatnim tygodniu 76

W ostatnim miesiącu 459

Wszystkich 10230

Aktualnie na stronie przebywa 7 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3