poniedziałek, 22 czerwiec 2015 00:00

VII DNI STAROPRUSKE – NATANGIA 2015

Napisane przez

W tym roku, podczas Dni Staropruskich „Natangia 2015" poza kilkoma ośrodkami towarzyszyła nam również piękna pogoda. Ośrodki rywalizowały m.in. w takich konkurencjach, jak skoki w workach, bieg nosiwody czy degustacja staropruskich potraw. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Środowiskowy Dom Samopomocy z Elbląga Lazarus.


My – WTZ Kętrzyn z pośród wielu konkurencji sportowych zajęliśmy 2 miejsce, a nasze gołąbki smakowały wszystkim uczestnikom „NATANGI 2015".

 

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 00:00

XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w OLECKU

Napisane przez

Dnia 4 czerwca 2015 roku pojechaliśmy na Turniej Tenisa Stołowego. Turniej oficjalnie otworzyli burmistrz Olecka Wacław Olszewski i wicestarosta Kazimierz Iwanowski. Wszystkich uczestników witała kierownik WTZ Olecka.  Na turniej przybyli tenisiści z: Gołdapi, Kolna, Kętrzyna, Węgorzewa, Sejn, Kozarzy, Wronek, Olszewa Węgorzewskiego, Łomży, Kowali Oleckich, Mikołajek i Suwałk. Po zaciętej rywalizacji Ekipa z Kętrzyna – My WTZ Kętrzyn zajęliśmy 5 miejsce. Nagrody były super!

 

 

 

Napisa: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

sobota, 20 czerwiec 2015 00:00

Koncert Charytatywny DODY

Napisane przez

12 czerwca tego roku odbył się koncert  charytatywny DODY - Doroty Rabczewskiej, która zagrała dla uzestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie prowadzonego przez Mazurske Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy "Dodzie" za wspaniały przekaz muzyczny! Była moc! Działo się :)

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

NaDuda - uczestniczka WTZpisała: Ewa 

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 00:00

Dni Rodziny w Garbnie 2015

Napisane przez

Dnia 03.06.2015r w miejscowości Garbno odbył się Festyn Rodzinny. Całą imprezę uświetniły różne występy wspaniałych artystów. Każdy wysęp miał przedstawić obraz współczesnej rodziny. Odbyły się także konkurencje sportowe, w których uczestniczyły całe rodziny. Były stoiska z różnymi przedmiotami, które można było zakupić, a na koniec odbył się słodki poczęstunek.

 

zdjęcia zostaną umieszczone już wkrótce!

 

 

Napisała: Katarzyna Nadrak – uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 00:00

Dzień Dziecka 2015 w WTZ Kętrzyn

Napisane przez

"Gdzieś w z nas jest DZIECKA ŚLAD! Małe SZCZĘŚCIA ♥ i ich smak!"

Tymi słowami zaczynany opowieść o tym, co wydarzyło się u nas 1 czerwca 2015?


Dzień jak, co dzień zajęcia praca oraz integracja z dziećmi ze szkoły podstawowej nr. 1.z Odziałami integracyjnymi w Kętrzynie.  Dzieciaki robiły u nas maskotki, które z okazji Święta Dzieci :) zabrały do domów! 

 

To nie wszystko, tylko grupa praktykantów wróciła z zajęć ortrzymaliśmy od Pani Kierownik Bukiet pięknych słów ♥, oraz słodkie prezenty z OKAZJI DNIA DZIECKA :P

Zdjęcia umieścimy wkrótce :)

 

 

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 00:00

Piknik rodzinny w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym

Napisane przez

W piątek 29 maja tego roku uczestniczyliśmy w "Pikniku Rodzinnym" zorganizowanym przez SOSW w Kętrzynie.Mimo deszczowej aury maszerowaliśmy wspólnie z uczniami izaproszonymi gośćmi wokół szkoły, następnie mieliśmy zaszczyt obejrzeć przedstawienie- niespodziankę-' Kopciuszek" przygotowany przez nauczycieli dla uczniów. Przedstawienie było świetne-nauczyciele spisali się na medal- chylimy czoła .Podczas pikniku zaprezentowali się również uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi nauczycielami.My zaś mogliśmy sprawdzić swoje siły na boisku podczas przeciągani liny, rzutami do kosza itp.Cała impreza odbyła się w iście rodzinnej atmosferze za co dziękujemy Organizatorom.

 

 

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 00:00

Dni Rodziny 2015 w kętrzyńskim Amfiteatrze

Napisane przez

31 maja tego roku uczestniczyliśmy w super przedsięwzięciu! Dn Rodiny i 2015 w kętrzyńskim Amfiteatrze! W gronie rodzinnym z mieszkańcami naszego miasta, bawiliśmy się świetnie:) My uczestnicy warsztatu wraz z opiekunami wcieliliśmy się w rolę różnych postaci z bajek :) m.in. Królowej Śniegu, Teletubisiów, rycerzy itp. Na koniec wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. "INNA" oraz wspaniałą piosenką ::D "Życie to DAR! ♥

 

 

 

Napisała:Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

Zdjęcia umieścimy już wkrótce :)

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 00:00

Złota Rybka

Napisane przez

28 maja w warsztacie zaskoczyła nas miła niespodzianka. Odwiedził nas teatr z przedstawieniem bajki "Złota rybka". Mimo, że jesteśmy już dorośli i nie wierzymy w złote rybki, to z przyjemnością obejrzeliśmy ten spektakl, który bardzo nam się podobał.Jako widzowie mogliśmy brać czynny udział w przedstawieniu.

 

Zdjęcia umieścimy wkrótce :)

 

 

Napisała:Bogumiła Bzdera -  Kierownik WTZ

 

 

Dodatkowe informacje

wtorek, 09 czerwiec 2015 00:00

Dzień Rodzica - Dzień Rodziny 2015

Napisane przez

26 maja tego roku w naszym warsztacie odbyło się niezwykłe zebranie Rodziców i Opiekunów uczestników naszego warsztatu. Rodzice przychodząc do warsztatu myśleli, że idą na spotkanie dotyczące bieżących spraw warsztatu. Jednak rzeczywistość okazała się inna, Na spotkaniu okazało się, że Rodzice przybyli na zebranie spotkali się po to, aby wysłuchać co Ich dzieci/podopieczni mają do zaprezentowali z okazji Ich święta - Dnia Rodzica/ Rodziny. Uczestnicy przygotowali krótkie wystąpienie na temat: Jak media nazywają Rodziców. Było miło, trochę poważnie i bardzo wesoło....

 

W tym szczególnym dniu  pamiętaliśmy także o naszej Kadrze Pedagogicznej , która jest dla nas, jak tzw. "Drudzy Rodzice"! Prowadzi nas po krętych ścieżkach życia....

Przygotowaliśmy krótki film i fajne prezenty dla naszych Rodziców i Rodzin

Drodzy Rodzice Dziękujemy WAM za.....

 

Za to, że JESTEŚCIE i KOCHACIE <3

 

Zdjęcia będą już wkrótce :D

 

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

 

Dodatkowe informacje

niedziela, 07 czerwiec 2015 00:00

Marsz Godności 2015

Napisane przez

"Uczestnicy Warsztat Terapii Zajęciowej przy Msnron w Kętrzynie, osoby z niepełnosprawnością, ich rodzice i opiekunowie, uczniowie szkoły integracyjnych oraz samorządowcy wzięli udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, w piątek 22 maja 2015r.

Marsz miał związek z obchodzonym w Europie 5 maja Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i został zorganizowany po raz czwarty z inicjatywy Mazurskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.

Marsz ma służyć przede wszystkim integracji środowiska osób z niepełnosprawnością i organizacji działających na ich rzecz, ale też przypominać o problemach w tej tematyce. Marsz przeszedł główną ulicą w mieście, Sikorskiego, a spacerowaniu sprzyjała słoneczna pogoda. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. pięciuset osób. Marsz zakończył się na Amfiteatrze, gdzie powitano wszystkich uczestników Marszu , a następnie rozpoczęły się występy Osób Niepełnosprawnych.

- Choć marsz nie ma formy protestu, to manifestacja, gdzie mówimy, że są problemy i potrzeby. Ale to też święto, kiedy chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne są wartościowe, że potrafią wiele ,że osoby z niepełnosprawnością wciąż nie są równo traktowane w różnych dziedzinach życia..Najważniejsza jest zmiana mentalności ludzi. To podstawa do wprowadzania innych zmian.

- Bariera jest najczęściej w nas, przybliżanie co to jest niepełnosprawność, jak funkcjonuje osoba niepełnosprawna, większa obywateli jest potrzebna. Im więcej wiemy, tym mniej jest niepokoi i uprzedzeń .

Marsz Godności odbył się przy wsparciu finansowym Powiatu Kętrzyńskiego oraz Gminy Miejskiej Kętrzyn"

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

STOWARZYSZENIE

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 10

Wczoraj 8

W ostatnim tygodniu 18

W ostatnim miesiącu 437

Wszystkich 3277

Aktualnie na stronie przebywa 3 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3