niedziela, 06 października 2013 16:54

Sportowa Spartakiada w Ostródzie

Dzień po zakończeniu zmagań na Festiwalu „Magiczny mikrofon", sześciu naszych panów pod przywództwem pani Judyty, naszej fizjoterapeutki, wyruszyło na zawody sportowe w Ostródzie. W dniu 21 września 2013 roku w potyczkach brało udział dziewięć zespołów, między innymi w takich konkurencjach, jak: rzut piłką do kosza, rzut piłką lekarską, slalom drużynowy z piłką lekarską na noszach.
Mimo, że nie zajęliśmy miejsca na podium, to i tak jesteśmy szczęśliwi i dumni, że nasi chłopcy dzielnie walczyli i dali z siebie wszystko. W nagrodę wrócili do Kętrzyna z medalami i fajnymi nagrodami.
A tutaj można obejrzeć zdjęcia.

Dodatkowe informacje

niedziela, 06 października 2013 15:46

"Magiczny mikrofon" 2013

Dwudziestego września ekipa WTZ Kętrzyn, na zaproszenie przyjaciół z Olszewa Węgorzewskiego, pojechała na VII Festiwal Osób Niepełnosprawnych "Magiczny mikrofon". Nasi przedstawiciele zaśpiewali trzy utwory: Adam zaśpiewał akapella piosenkę pt. „ Na wakacjach", Basia zaśpiewała solo piosenkę pt. „Gdyby tak wróżką być" oraz  trio: Krzyś, Sylwia, Iza wykonało piosenkę pt. "Orła cień" - Krzysiek grał na bębnach, a dziewczyny śpiewały.
Otrzymaliśmy dyplom-wyróżnienie oraz wspaniałe nagrody!
Gratulację dla wokalistów. :)


Zapraszamy do galerii!

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 01 października 2013 16:27

Wycieczka do Trójmiasta, wrzesień 2013

W dniach 12-14 września tego roku pojechaliśmy na 3-dniową wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszy dzień naszej wycieczki obejmował wizytę w WTZ Gdyni oraz niesamowite Akwarium Morskie w tym pięknym mieście. W warsztacie poznaliśmy nowych kolegów, jak również zwiedziliśmy ich placówkę. W akwarium zobaczyliśmy wspaniałe ryby i zwierzaki morskie. Choć tego dnia lało jak z cebra, to nie odebrało nam dobrych nastrojów, by kontynuować wycieczkę. Drugi dzień to wizyta w Urzędzie Miasta w Gdyni, gdzie miło i przyjaźnie przywitał nas Prezydent Gdyni, Pan Wojciech Szczurek, jak również mieliśmy okazję porozmawiać z Pełnomocnikiem do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Gdyni, Panią Beatą. Następnie pojechaliśmy na Hel do fokarium, by wrócić do Gdańska do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego na zasłużony nocleg po dniu pełnym wrażeń. Trzeciego i zarazem ostatniego dnia wycieczki zwiedzaliśmy zoo w Oliwie podróżując ciuchcią.
Ciekawa wycieczka edukacyjna, dziękujemy organizatorom !
A jak było zobaczcie w galerii. :)

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 30 września 2013 19:23

Spotkanie integracyjne z rodzicami

Po okresie  wakacyjnym, w dniu 06 września 2013 r., na terenie naszego warsztatu odbyło się integracyjne spotkanie z rodzicami. W trakcie spotkania rodzice mogli wspólnie porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami. Z tej okazji przygotowaliśmy grilla i słodki poczęstunek. Były tańce i śpiewy. W tym dniu 6 osób z WTZ Kętrzyn obchodziło swoje urodziny. Zabawa była przednia.

 

Wkrótce zdjęcia z tego wydarzenia.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 30 września 2013 18:47

"PLENERIADA 2013"

W dniach 29-30 sierpnia 2013 r. na zaproszenie WTZ Olecko pojechaliśmy na II Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Pleneriada 2013". Braliśmy udział w sześciu konkurencjach: prezentacja multimedialna, malowanie na płótnie, decoupage, haft krzyżykowy, płaskorzeżba, rzeźbienie w arbuzie. Władek, uczestnik naszego warsztatu, zajął drugie miejsce w kategorii decoupage. Oprócz konkurencji została zorganizowana wspaniała zabawa dla uczestników konkursu i opiekunów.
Pogoda nam dopisała dostaliśmy ciekawe nagrody oraz dyplomy.
Dziękujemy za zaproszenie.

 

Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 27 września 2013 15:37

Wycieczka na Podlasie

W dniach 30-31 lipca 2013 r. pojechaliśmy na Podlasie. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Sokółkę, kościół oraz miasto. Nocowaliśmy w Sokółce u Pana Adama. Drugi dzień wycieczki to wieś Kruszyniany, w której do dziś mieszka niewielka mniejszość tatarska. Tutaj zwiedziliśmy meczet, mizir- cmentarz tatarski oraz zjedliśmy pyszny tatarski posiłek u Dżanety. Mogliśmy również obejrzeć jurtę tatarską. Przeszliśmy ścieżkę ekologiczną w parku Poczopek, który jest efektem pracy nadleśnictwa w Krynkach. Ruszyliśmy również szlakiem wielkich głazów narzutowych. Wycieczka była rewelacyjna.

 

Wszystko można obejrzeć na zdjęciach.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 26 września 2013 11:20

Wycieczka edukacyjna po Mazurach

W dniu 24 lipca bieżącego roku w 9-osobowym składzie pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjną po Mazurach. Droga była długa, ale malownicza, ponieważ jechaliśmy doliną Rospudy. Pierwszym punktem programu było oglądanie piramidy w Rapie Mazurskiej. Następnie pojechaliśmy do miejscowości Banie Mazurskie na słynne lody. Ostatnim przystankiem były mosty w Stańczykach. Widok z mostów jest nie zwykły!

Pamiątka została na zdjęciach :)

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 26 września 2013 08:18

Konkurs latawca w Kolnie

Na zaproszenie WTZ w Kolnie w dniu 10 lipca 2013  r. pojechaliśmy na konkurs latawca, który odbył się w trzech kategoriach:

Osoby Niepełnosprawne

Dzieci

Oupen

W kategorii Osoby Niepełnosprawne zajęliśmy 2 miejsce.

Poza konkursem odbył się pokaz jazdy konnej. Można było nie tylko podziwiać umiejętności jeżdźców, ale również spróbować własnych sił w siodle. Dodatkowo przyjechała grupa właścicieli samochodów terenowych i kto chciał mógł wsiąść na miejsce pasażera i pojechać na szaloną wycieczkę. Główną atrakcją konkursu miał być pokaz lotu balonem, ale z powodu silnego wiatru pokaz został odwołany. Mimo wszystko bawiliśmy się świetnie przy muzyce i grilu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. :)

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 24 września 2013 16:05

Wyprawa "RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ" w Kętrzynie

W dniu 5 lipca tego roku do Kętrzyna przybyli uczestnicy (m.in. Pani Teresa Pruska-Kołodziej) wyprawy "RÓWNOŚĆ I GODNOŚĆ", którzy wędrując dookoła Polski prezentują postulaty - dotyczące praw osób niepełnosprawnych - projektu i zbierają podpisy wszystkich napotkanych ludzi na trasie wyprawy. Główne postulaty projektu, to:

1. Zadbanie o wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

2. Matki narodzonych dzieci niepełnosprawnych mogły być zatrudniane jako ich opiekunki, a tym samym wypracowywałyby sobie prawo do emerytury.

3. Budynki użyteczności publicznej, urzędy, placówki kultury, szkoły, przedszkola, przychodnie a także budynki mieszkalne były bez barier architektonicznych.

4. Dokonano likwidacji barier architektonicznych na ulicach: obniżenie krawężników, sygnalizacja dźwiękowa.

5. Dokonano weryfikacji kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i wszystkich przedmiotów do funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w życiu codziennym. Uważamy, że udział w zakupie sprzętu nie powinien przekraczać 20% wartości obciążającej pacjenta.

6. Zapewniono dostęp do wczesnej i systematycznej rehabilitacji w zakresie niepełnosprawności.

7. Ministerstwo Sportu i Turystyki a także federacje sportowe zadbały o powołanie centralnego ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego „ZA METĄ" dla byłych, wieloletnich sportowców, którzy stali się osobami niepełnosprawnymi.

 

Wesprzeliśmy tak ważną inicjatywę oraganizując przy kętrzyńskim Ratuszu wernisaż naszych prac. Zdobyliśmy nowe doświadczenia, a osoby, które chciałyby zobaczyć jak to wyglądało w naszym mieście zapraszamy na stronę:


http://rig-wyprawa.blogspot.com/2013/07/12-dzien-wyprawy-rownosc-i-godnosc.html

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 18 września 2013 12:07

BOULE na Kętrzyniance

W dniu 14.08.2013 r. na zaproszenie Pana Cezarege Wawrucha wybraliśmy się do Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka", aby miło spędzić wakacyjny, sierpniowy dzień. Korzystaliśmy z różnych atrakcji, takich jak: gra w BOULE, minigolfa, siłowni zewnętrznej, boiska do siatkówki plażowej, stołu do gry w szachy, basenów. Zabawa była świetna, a dobry humor :) towarzyszył nam jeszcze przez wiele, wiele dni...

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Kętrzyna Pana Krzysztofa Hećmana  oraz wszystkim pracownikom Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka" składają uczestnicy WTZ Kętrzyn.

 

Zapraszamy do galerii.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 14

DZIĘKUJEMY

STREFA UŻYTKOWNIKA

STOWARZYSZENIE

Odwiedziło stronę

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj874
mod_vvisit_counterWczoraj1851
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6250
mod_vvisit_counterWszystkich974557

Aktualnie: gości 93, 
botów 1 połączonych
Twoje IP:: 54.89.36.104