czwartek, 01 październik 2015 00:00

IX Festival Piosenki Osób Niepełnosprawnych "Magyczny Mikrofon 2015

Napisane przez

18 września 2015 uczestniczyliśmy w IX Festiwalu Piosenki Osób Niepełnoprawnych "Magiczny Mikrofon" w Węgorzewie. Zaprezentowało się wielu artystów z 14 placówek, wśród nich byliśmy MY - zespół "Bez tremy". Zaśpiewałyśmy trzy utwory. Emocje były duże, ale warto było! W trakcie trwania konkursu, pomiędzy występami poszczególnych placówek, występowały dzieci z zespołu "Kochane Bachorki". Po burzliwych naradach Jury ogłosiło werdykt! WTZ Kętrzyn - WYRÓŻNIENIE !


Zwycięzca może być tylko jeden, w tym roku wygrała reprezentantka Środowiskowego Domu z Nowej Wsi Ełckiej! Gratulujemy! Po obiedzie odbyła się dyskoteka, na której wszyscy się świetnie bawiliśmy.a na ręce Pani Kierownik została złożona wspaniała nagroda dla naszego warsztatu. Serdecznie Dziękujemy WTZ Olszewo Węgorzewskie za zaproszenie. Zabawa była fantastyczna.

Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, a na ręce Pani Kierownik została złożona wspaniała nagroda dla naszego warsztatu. Serdecznie Dziękujemy WTZ Olszewo Węgorzewskie za zaproszenie. Zabawa była fantastyczna.

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 01 październik 2015 00:00

Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym

Napisane przez

17 września odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne Majdan - piękne miejsce do którego wkrótce się wybierzemy. A w drodze do gospodarstwa wstąpiliśmy na przepyszne lody w Pieckach.

 

 

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 28 wrzesień 2015 00:00

Paraolimpiada 2015

Napisane przez

12 września 2015 roku uczestniczyliśmy w Paraolimpiadzie 2015. W naszym mieście taka impreza została zorganizowana już drugi raz. Wzięliśmy udział w wielu konkurencjach m.in.: dart, szachy, warcaby, grze w boule. My uczestnicy WTZ Kętrzyn zdobyliśmy wspaniałe nagrody, puchary i medale. Znaleźliśmy się w trójce najlepszych! Oto osoby, które zajęły miejsca na podium:
dart:
II miejsce – Paweł Pietkiewicz
III miejsce – Karol Szekliński

warcaby:
III miejsce – Paweł Pietkiewicz

Nasz Warsztat słynie ze smacznych wypieków, zostaliśmy więc poproszenie o przygotowanie słodkiego poczęstunku. Pracownia gospodarstwa domowego, jak zawsze stanęła na wysokości zadania i zadziwiła wszystkich uczestników i gości całego przedsięwzięcia, bogactwem swoich słodkich wyrobów. Wszystkim bardzo smakowały nasze wypieki :)

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 28 wrzesień 2015 00:00

Gala Konkursu „Lady D” im. K. Bochenek

Napisane przez

W dniu 08.09.2015 roku w obiektach Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się gala będąca podsumowaniem Konkursu „Lady D" im. K. Bochenek, której organizatorem był Oddział Warmińsko– Mazurskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem konkursu było wyróżnienie wyjątkowych, aktywnych kobiet, które mimo niepełnosprawności wykorzystują cały swój potencjał, aby być aktywnymi przedstawicielkami naszego społeczeństwa. Do konkursu wytypowana została nasza koleżanka przyjaciółka działająca w Stowarzyszeniu Amazonki, Pani Prezes Danuta Łozowska.

 

 

 

 

Napisała:Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 23 wrzesień 2015 00:00

Autoportret

Napisał

autoportret

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 07 wrzesień 2015 00:00

Jubileusz 20-lecia WTZ w Olecku

Napisane przez

4 września tego roku pojechaliśmy na Jubileusz 20-lecia Warsztatu Terapii zajęciowej w Olecku. Nasi Przyjaciele obchodzili swoje święto bardzo uroczyście. Po ceremonii powitania gości odbyła się prezentacja dorobku artystycznego Jubilatów. Między innymi mogliśmy podziwiać taniec ze światłem w wykonaniu uczestników oraz humorystyczny filmik o działalności Warsztatu w ciągu dwóch dekad. Później przeszliśmy do restauracji na obiad, gdzie był czas na wręczanie podziękowań i prezentów dla szanownych gospodarzy. Na końcu bawiliśmy się wspólnie na dyskotece. Zabawa była świetna. Dziękujemy za zaproszenie !

Galeria zdjęć.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 04 wrzesień 2015 00:00

Nasze osiągnięcia w konkursie „Szukamy Nikifora” 2014

Napisane przez

W 2014 roku braliśmy udział w konkursie „ Szukamy Nikifora”. Prace Danusi Jezierskiej zostały zakupione. Inne prace uczestników naszego warsztatu zostały wyróżnione i będą ozdobą hotelu „Arche” w Siedlcach.

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 01 wrzesień 2015 00:00

Wyjazd integracyjny do Rybak 2015

Napisane przez

W dniach 11–16 sierpnia 2015 roku uczestniczyliśmy w wyjeździe integracyjnym do ośrodka edukacyjno–wypoczynkowego w Rybakach. Każdy dzień dostarczał nam nowych przygód i wrażeń. Ciekawym doświadczeniem był udział w hipoterapii, której instruktorem był nasz przyjaciel, Pan Benek. Pomagaliśmy także w karmieniu zwierząt m.in. kóz, bażantów, królików. W trakcie pobytu zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami. Wspólnie z innymi gośćmi ośrodka Caritasu bawiliśmy się na dyskotece, a w wolnych chwilach chodziliśmy na plażę i kąpaliśmy się w jeziorze. Ostatniej nocy pobytu w Rybakach graliśmy w podchody. Zabawa dostarczyła nam dużo uśmiechu i radości. Dzięki naszej współpracy udało nam się odnaleźć ukryty skarb, który był nagrodą za włożony wysiłek. Co dobre bardzo szybko mija i niestety na następny wspólny wyjazd musimy czekać aż cały rok.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczwstniczka WTZ

Dodatkowe informacje

24.06. 2015 uczestniczyliśmy w pikniku z okazji powitania lata. Wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. „Wielka Miłość”, które poruszyło serca widzów. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wystąpili w krótkim skeczu „Nie ma problemu”. Bawiliśmy się świetnie! Przebraliśmy się za postacie z wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka” i wyciągnęliśmy ją !Odbyły się także gry i zabawy sportowe, poczęstunek, a na końcu śpiewaliśmy piosenki przy ognisku.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 27 lipiec 2015 00:00

Praktyki zawodowe w zakresie prac remontowo-budowlanych

Napisane przez

Ze względu na to, że na otwartym rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na usługi remontowo-budowlane, od maja bieżącego roku uczestnicy naszego Warsztatu rozpoczęli praktyki wewnętrzne, jak i zewnętrzne właśnie z zakresu takich prac. Dzięki Panu Zbigniewowi Ostapczukowi, właścicielowi firmy M&N OST-BUD, nasi podopieczni rozpoczęli praktyczną naukę między innymi takich umiejętności, jak: wykonywanie bieżących napraw (wymiana zlewu, sedesu, drzwi), równanie, gruntowanie, szpachlowanie, malowanie ścian, burzenie ścian, rozrabianie zaprawy murarskiej, zbijanie glazury i terakoty, wyrównywanie posadzki, kładzenie glazury, terakoty itp. Podjęty kierunek działań zwiększa szanse naszych uczestników na podjęcie zatrudnienia na rynku pracy.

 

Galeria zdjęć.

 

Napisała Małgorzata Wysocka - dydaktyk/doradca zawodowy

Dodatkowe informacje

STOWARZYSZENIE

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 11

Wczoraj 14

W ostatnim tygodniu 128

W ostatnim miesiącu 68

Wszystkich 4330

Aktualnie na stronie przebywa 59 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3