piątek, 18 listopad 2016 00:00

Przedstawienie w Zamku

Napisał

16 listopada w Miejskiej Bibliotece w Zamku wystąpiliśmy dla dzieci z przedstawieniempt .„ Pamiętajcie", które podobało się dzieciom. A my otrzymaliśmy wielkie brawa od widowni . Było super dziękujemy za zaproszenie

 

g aleria zdjęć

Dodatkowe informacje

czwartek, 17 listopad 2016 00:00

X Nazurskie Morcinki pod hasłem „GODY”

Napisał

11 listopada w hali MOSiR przy ulicy Kazimierz Wielkiego uczestniczyliśmy w obchodach Mazurskich Morcinek , gdzie przy stoisku prezentowaliśmy swoje prace. Zainteresowanie było duże, a każdy kto chciał mógł zakupić daną rzecz ze stoiska wspierając tym samym działalność WTZ w Kętrzynie. Oglądaliśmy także występy zespołów ludowych, wzięliśmy udział we wróżbie z kości pieczonej gęsi. Podziwialiśmy wyroby rękodzieła.

 

galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 17 listopad 2016 00:00

XIII Spartakiada Osób z niepełnosprawnościami Ostróda 2016

Napisane przez

Dnia 19.10 2016 roku w hali widowiskowo – sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbyła się XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych WTZ Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Do udziału w Spartakiadzie organizator imprezy – Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo w Ostródzie, zaprosiło 13 drużyn z Warsztatów Terapii Zajęciowej
Zawodnicy mieli do pokonania na czas, pięć bardzo wymagających konkurencji oraz przeciąganie liny (w systemie pucharowym).
Po kilku godzinnej walce, zawodnikom z WTZ Kętrzyn, udało się wywalczyć zaszczytne XI miejsce!.Gratulacje!!!!!

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 27 październik 2016 00:00

Turnus rehabilitacyjny w Krynicy Zdrój

Napisane przez

W dniach 10–16 październik 2016 roku pojechaliśmy do Krynicy Zdrój na turnus rehabilitacyjny. Zakwaterowaliśmy się w ośrodku sanatoryjno-wczasowym "Hajduczek", gdzie korzystaliśmy z zabiegów masażu klasycznego, z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, światłolecznictwa. Oprócz zbiegów poprawiających naszą kondycję, mieliśmy zapewnione jeszcze inne atrakcje. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po Krynicy razem z przewodnikiem, poznając historię tego miasta. Zwiedziliśmy ciekawe miejsce zwane Pijalnią wód, gdzie mogliśmy skosztować wód źródlanych oraz Muzeum Nikifora. Kolejny dzień to zwiedzanie wpisanego na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO Kościoła w Powroźniku oraz Parku Zdrojowego w Muszynie. Trzeci dzień to podróż kolejką górską na szczyt Jaworzyna Krynicka 1114 m n.p.m. Niestety pogoda tego dnia nam nie dopisała i mgła przysłoniła piękne widoki. Czwartego dnia zwiedzaliśmy Muzeum zabawek. Ciekawe doświadczenie. Ostatniego dnia poszliśmy na pamiątkowe zakupy. Podsumowując wycieczka była udana, a my bogaci w nowe wiadomości i doświadczenia wróciliśmy do domów.

 

galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 20 październik 2016 00:00

Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016

Napisane przez

TAN jest to cykliczna impreza o charakterze ogólnopolskim, a w tym roku stała się imprezą międzynarodową. Wydarzenie to promuje kulturę i walory turystyczne Warmii i Mazur, Powiatu Kętrzyńskiego - przyjaznego osobom niepełnosprawnym. TAN ma na celu integrację uczestników reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych z różnych regionów Polski oraz prezentację ich dorobku artystycznego, co motywuje do rozwijania dalszej twórczości.
TAN to wydarzenia kulturalne angażujące teatr i pozostałą twórczość sceniczną, które są atrakcyjną i aktywną formą edukacji społecznej. Poprzez organizowanie spotkań integracyjnych można wpłynąć na świadomość społeczności lokalnej, ukazać z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne, w jaki sposób można je zmniejszać i jakie obustronne korzyści daje współpraca z tą grupą ludzi.


W dniu 07 października 2016 roku po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestników w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie oraz w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie, odbyło się spotkanie organizacyjne opiekunów zaproszonych zespołów z kierownikiem i pracownikami WTZ z Kętrzyna, na którym omówiono plan przebiegu imprezy.
Wieczorną atrakcją było spotkanie integracyjne w gospodarstwie agroturystycznym „Zajazd u Łabana" w Kwiedzinie, podczas którego wystąpiły: zespół „Mazurska Kosaczewina" - amatorski zespół ludowy, który zaprezentował pieśni w gwarze mazurskiej oraz Teatr Ognia „Flash Zone" – działający przy Domu Kultury w Gołdapi. Pomiędzy występami goście mogli piec kiełbaski przy ognisku. Była to okazja do zapoznania się uczestników Przeglądu, zwłaszcza dla tych, których gościliśmy po raz pierwszy.

 

W dniu 08 października 2016 roku o godzinie 09:30 został zainaugurowany Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Jan Wiśniewski – Przewodniczący Zarządu Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Kętrzynie, który przywitał zaproszonych gości. Również Pani kierownik Bogumiła Bzdera w imieniu kadry WTZ w Kętrzynie przywitała uczestników Przeglądu. Pan Krzysztof Krupienik, prowadzący tegoroczną imprezę, podziękował wszystkim instytucjom wspierającym finansowo Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016:

1. Państwowemu Funduszowi Osób Niepełnosprawnych
2. Starostwu Powiatowemu w Kętrzynie
3. Gminie Miejskiej Kętrzyn
4. Fundacji PZU
5. Programowi „Decydujesz Pomagamy" przy współpracy Tesco Polska sp. z o. o.

W części konkursowej Przeglądu „TAN 2016" wzięło udział 19 zespołów z:
1. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Elblągu
2. Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych Powiatu Gulbene w Łotwie
3. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rynie
4. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim
5. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nidzicy
6. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górowie Iławeckim
7. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gołdapi
8. Środowiskowego Domu Samopomocy we Wronkach
9. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Borkowicach
10. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ornecie
11. Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wilnie z Litwy
12. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opatowie
13. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku
14. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ełku
15. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mikołajkach
16. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stoczku Łukowskim
17. Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie
18. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie
19. Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie

My, WTZ Kętrzyn, zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. "Pamiętajcie", którego mottem przewodnim były cztery wartości: miłość, przyjaźń, tolerancja i pomoc. Te wartości powinny być obecne w życiu każdego człowieka.

Zgodnie z integracyjnym charakterem realizowanego przedsięwzięcia poza konkursem zaprezentowały się zespoły działające przy Kętrzyńskim Centrum Kultury:

1. Zespół taneczny „Młode Wilki"
2. Zespół muzyczny „Celtic Trio"
Występy artystyczne w części konkursowej oceniało jury w składzie:
1. Pani Ewa Dąbrowska
2. Pani Beata Chorzela
3. Pan Leszek Trzaska
Jury przyznało wszystkim zespołom I miejsca w 19 kategoriach oraz trzy nagrody specjalne. Artyści odebrali na scenie dyplomy i nagrody, wszyscy byli zwycięzcami.
Uczestnicy Przeglądu zakończyli dzień zabawą na dyskotece integracyjnej.

 

W dniu 09 października 2016 roku odbyła się Paraolimpiada w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie. W czasie Paraolimpiady zawodnicy rywalizowali w konkurencjach przystosowanych do stopnia ich niepełnosprawności. Były to konkurencje: rzut piłką lekarską, rzut do kosza, strzał na bramkę, szachy, warcaby, rzut do celu i slalom na wózkach. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali od organizatorów symboliczne puchary. Wszyscy natomiast uczestnicy Paraolimpiady i opiekunowie grup otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.
Po zakończeniu zawodów sportowych uczestnicy wyjechali do Gierłoży, gdzie mogli skorzystać z przejażdżek historycznymi pojazdami z okresu II Wojny Światowej. Goście otrzymali ciepły posiłek oraz mieli możliwość upieczenia kiełbasek na ognisku.
W tym miejscu pożegnaliśmy gości Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych TAN 2016.

 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom przeglądu za tak liczne przybycie. W ciągu tych trzech dni przekonaliśmy się, jak (nie) wiele trzeba żebyście mogli być z nami i wspólnie przeżywali sukcesy artystyczne. Z całego serca dziękujemy Wam za wszystkie doznania artystyczne, za wspaniałą atmosferę. Bardzo dziękujemy Panu Ryszardowi Niedziółce - Staroście Kętrzyńskiemu, za wspieranie i obecność podczas całego trzydniowego przeglądu. Dziękujemy za zaszczycenie swoja obecnością: Panu Ryszardowi Kawczyńskiemu, Wójtowi Gminy Kętrzyn Panu Pawłowi Bobrowskiemu, Panu Łukaszowi Wiśniewskiemu, Panu Waldemarowi Kuczyńskiemu, Pani Dyrektor PCPR Dorocie Siwickiej, Pani Dyrektor SOSW w Kętrzynie Ewie Jakubiec, Dyrektor ZDZ Pani Alinie Hinowskiej, ks. kan. dr Kazimierzowi Żuchowskiemu, Panu Zbigniewowi Olenkowiczowi, Panu Krzysztofowi Sznurkowskiemu oraz pozostałym gościom. Z całego serca bardzo, bardzo dziękujemy.

 

 

 Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 05 październik 2016 00:00

Dzień Chłopaka 2016

Napisane przez

30 września bieżącego roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym roku oprócz tradycyjnych życzeń i symbolicznych upominków zabraliśmy naszych kolegów do kawiarni „Stara Kamienica" na lody. W Miłej atmosferze spędziliśmy czas przy rozmowach, życzeniach, żartach i słodkich pucharkach. Ciepły jesienny dzień umilił nam spacer i radosna atmosfera. Wszystkiego najlepszego naszym Panom życzą Panie.

 

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Dnia 23 września nasz zespół „ Bez tremy" pojechał do Węgorzewa na jubileuszowy Festiwal Osób Niepełnosprawnych „ Magiczny mikrofon" Wśród 14 zespołów wystąpiliśmy także my z utworami pt. „Mruczy winyl oraz Mięta". Rywalizacja była zacięta. Wszystkie drużyny otrzymały od jury nagrodę gram Prix. Na podium stanęły ekipy z Gołdapi, Olszewa Węgorzewskiego a wygrała drużyna z Mrągowa. Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

 

Galeria zdjęć

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

Dodatkowe informacje

wtorek, 20 wrzesień 2016 00:00

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Napisane przez

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie dołączyliśmy do akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków" Maskotki te zostały wydziergane w warsztacie podczas zajęć terapeutycznych. Zostały wykonane z antyalergicznej włóczki i przekazane wcześniakom z kętrzyńskiego szpitala.

 

galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 16 wrzesień 2016 00:00

Pożegnanie Pracownika

Napisane przez

12 Września tego roku odwiedziła nas Pani Judyta, która była fizjoterapeutą w naszym warsztacie długi czas. Przyszła z wielkim tortem podziękować nam za współpracę. Emocji i wzruszeń nie było końca... Wręczyliśmy naszej pani upominek na pamiątkę.

 

Pani Judyto pragniemy podziękować za:
Czas spędzony z nami.
Za serce, które mieści wszystkich uczestników
Mądrość daną w każdej rozmowie
Radość i uśmiech oraz zabawę
Wszystkie imprezy, wycieczki na których byliśmy razem
Za Wszystko Bardzo DZIĘKUJEMY

 

galeria zdjęć

 

Napisała : Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Dnia 08.06.2016 pojechaliśmy do Grudziądza na XII Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół organizowaną przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięliśmy udział w kilku sportowych konkurencjach, rywalizacja była świetna i zabawa doskonała. Otrzymaliśmy dyplom i statuetkę za udział w spartakiadzie. Dziękujemy WTZ Grudziądz za zaproszenie.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 4

Wczoraj 28

W ostatnim tygodniu 168

W ostatnim miesiącu 88

Wszystkich 12944

Aktualnie na stronie przebywa 23 gości

PANEL LOGOWANIA

sp 200

 

um 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3