opp new3 12

piątek, 29 kwiecień 2016 00:00

"Chcecie bajkę ...? Oto bajka ...Dzieci Dzieciom. Cz.1"

Napisane przez

22 kwietnia 2016 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbyła się promocja książki autorstwa uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pt. „Chcecie bajki?...Oto bajka... Dzieci Dzieciom. Cz.1" Bardzo nam się podobała twórczość uczniów czekamy na drugą część. Może książka stanie się inspiracją i powstaną bajki uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie?

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 27 kwiecień 2016 00:00

Zawody w tenisie stołowym - Orneta

Napisane przez

Dnia 22 kwietnia 2016 roku pojechaliśmy do Ornety na kolejny odbywający się cyklicznie turniej tenisa stołowego. Nasi uczestnicy coraz lepiej sobie radzą w tej dyscyplinie sportu, a my jesteśmy dumni z ich osiągnięć i mamy nadzieje, że niebawem staną się mistrzami tenisa stołowego. :) Jedną z atrakcji turnieju było siłowanie się na rękę. Zabawa była fantastyczna. Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

Galeria zdjęć!

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 27 kwiecień 2016 00:00

„Pomiędzy sztuką a terapią”

Napisane przez

„Pomiędzy sztuką a terapią" to tytuł tegorocznego Wernisażu poświęconego twórczości uczestników WTZ. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał gospodarz Miejskiej Biblioteki w Kętrzynie Pan Witold Gagacki. Na wystawie prezentowane są prace uczestników wykonane w trakcie zajęć terapeutycznych w warsztacie. Podczas uroczystości Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, Pani Bogumiła Bzdera, podziękowała Dyrektorowi Biblioteki za owocną współpracę.

 

Wszystkich miłośników sztuki zapraszamy do Fili nr.2 „Loża" Biblioteki Miejskiej w Kętrzynie do odwiedzania wystawy, która będzie prezentowana do 15 czerwca 2016 roku.

 

Wszystkie prace można zakupić kontaktując się osobiście w siedzibie warsztatu przy ul. Budowlanej 5, bądź telefoniczne.

 

(Osoba do kontaktu: Pani Bogumiła Bzdera – kierownik WTZ:- 728 936 042)

 

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 25 kwiecień 2016 00:00

PODZIĘKOWANIA

Napisane przez

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany ,obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z małością."


Jan Paweł II


Tymi słowami pragniemy podziękować wszystkim przybyłym na jubileusz 20-lecia gościom, przyjaciołom, władzom, sponsorom, którzy nie tylko swoją obecnością zaszczycili nas na obchodach 20-lecia istnienia naszego warsztatu, ale także hojnie obdarowali nas prezentami, za które jesteśmy wdzięczni.

 

Z głębi serca dziękujemy.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 20 kwiecień 2016 00:00

Jubileusz 20–Lecia WTZ Kętrzyn już za nami….

Napisane przez

15 kwietnia 2016 roku obchodziliśmy jubileusz 20-Lecia istnienia naszego warsztatu. Obchody , tej uroczystości - rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele św. Katarzyny . Następnie przeszliśmy do kina „Gwiazda" ,gdzie odbyła się oficjalna część jubileuszu. Na scenie zaprezentowaliśmy się z przedstawieniem pt. „Zwycięstwo światła", całą uroczystość w kinie prowadzili: Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie Pani Bogumiła Bzdera oraz Przewodniczący Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Pan Jan Wiśniewski.

 

Swoją obecnością w uroczystościach jubileuszowych zaszczycili nas m. in. : Dyrektor Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie Pan Kamil Petynka, Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Pan Ryszard Niedziółka, Radni Powiatu i Miasta, Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn Pan Damian Nietrzeba, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, nasi rodzice , sponsorzy i przyjaciele. Osobom i instytucjom, które szczególnie przyczyniły się do powstania, rozwoju i funkcjonowania Warsztatu, zostały wręczone podziękowania w postaci dyplomów, kwiatów oraz „Aniołów dobrego serca". Wszystkim przybyłym gościom przedstawiono prezentację multimedialną o 20-letniej działalności naszego warsztatu. Ponadto uroczystość uświetniły występy wokalne uczennic z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Kończąc – tę piękną uroczystość - uczestnicy brawurowo wykonali żartobliwą piosenkę o kadrze warsztatu.

 

Po zakończeniu części oficjalnej przeszliśmy do restauracji „ Stara Kamienica" na uroczysty obiad, po którym wielką niespodzianką był tort „jubileuszowy" , przy którym wznieśliśmy toast. Przy dźwiękach fantastycznej muzyki bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.

 

Emocji i wzruszeń nie było końca!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 18 kwiecień 2016 00:00

XV Wiosenny Rekreacyjny Turniej Młodzieży Niepełnosprawnej - GIMBA 2016

Napisane przez

9 kwietnia 2016 roku na zaproszenie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych I Ich Rodzin Im. Ojca Pio w Barcianach pojechaliśmy do Drogosz, aby uczestniczyć w XV Wiosennym Rekreacyjnym Turnieju Młodzieży Niepełnosprawnej, czyli „GIMBA" 2016. Tym razem pod hasłem przewodnim „Tacy sami, a ściana między nami". Wśród wielu zespołów prezentujących się na turnieju wystąpiliśmy także my zespół „ Bez Tremy" z przedstawieniem pt. „Tyle z życia masz ile dasz". Po zakończonych prezentacjach artystycznych wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Wszystko było przepyszne! Posileni wróciliśmy na salę, aby wspólnie bawić się w Integracyjnym turnieju sportowo – zabawowym. Gimba była wspaniałą zabawą, na której w atmosferze sportowej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili. Na koniec wszystkie zespoły, które wzięły udział w „GIMBIE" zostały nagrodzone dyplomami z wyróżnieniem oraz statuetkamii. A wspomnienia zostały uwiecznione na zdjęciach. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i fantastyczną zabawę.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 07 kwiecień 2016 00:00

Wernisaż prac poświęcony twórczości osób niepełnosprawnych

Napisane przez

Informujemy, że od 21 kwietnia do 15 czerwca 2016 roku w Filii nr 2 „LOŻA" Biblioteki Miejskiej w Kętrzynie przy ul. Mickiewicza 1, odbędzie się Wernisaż prac poświęcony twórczości osób niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Wernisaż jest wystawą cykliczną organizowaną od 2004 roku, której celem jest promocja prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne podczas zajęć terapeutycznych w warsztacie. Na wystawie znajdą Państwo prace o tematyce z różnych dziedzin: hafciarstwa, dziewiarstwa, metaloplastyki, ślusarstwa, plastyki, krawiectwa, stolarstwa, ceramiki. W pracowniach terapeutycznych warsztatu powstają piękne cuda, podopieczni pod nadzorem instruktorów mają możliwość spojrzeć w głąb siebie i wyrazić swoje uczucia. Uroczyste otwarcie wernisażu odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 17:00. Serdeczne zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz osoby chętne do oglądania naszych prac.

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie istnieje od 1996 roku, działa na podstawie Ustawy O Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej oraz Zatrudnieniu Osób Niepełnosprawnych oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Warsztat jest placówką dziennego pobytu, w której rehabilitacji poddanych jest 40 osób niepełnosprawnych. Celem działalności warsztatu jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w zakresie pozyskiwania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. 15 kwietnia bieżącego roku będzie obchodzony jubileusz 20-lecia istnienia naszego warsztatu. Tego dnia na Uroczystej Gali zaprezentowany zostanie dwudziestoletni dorobek warsztatu. Uroczystość ta pozwoli na zaznaczenie pożyteczności i potrzeby funkcjonowania w społeczeństwie instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Będzie okazją do twórczej wymiany doświadczeń między podmiotami pracującymi na ich rzecz w zakresie działań poprawiających społeczny odbiór i zwiększenie poziomu tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, kształtowania zaradności osobistej i pobudzania aktywności społecznej i zawodowej, wzrostu jakości życia oraz kształtowania w społeczeństwie właściwych postaw i zachowań wobec osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

 

Dodatkowe informacje

czwartek, 24 marzec 2016 00:00

Serdeczne podziękowania

Napisane przez

Niespodzianką, o której pisaliśmy w poprzednim artykule okazały się piękne życzenia świąteczne od Starosty Powiatu Kętrzyńskiego Pana Ryszarda Niedziółki oraz Wicestarosty Powiatu Kętrzyńskiego Pana Michała Krasińskiego, jak również od wszystkich pracowników Starostwa. Do życzeń dołączony został prezent, którym był kosz Wielkanocny. Upominek został nam przekazny przez Panie Iwonę Kozłowską oraz Danutę Tomczak, które zaszczyciły nas swoją obecnością na uroczystym Śniadaniu Wielkanocnym.

W imieniu uczestników oraz kadry Warsztatu Terapii Zajęciowej pragniemy bardzo serdecznie podziękować Władzom Naszego Powiatu za pamięć i życzliwość, z którą spotykamy się na co dzień.

 

 

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 24 marzec 2016 00:00

Śniadanie Wielkanocne 2016

Napisane przez

Tradycją naszego Warsztatu jest wspólne Śniadanie Wielaknocne. W tym roku uroczystość ta miała miejsce dzisiaj, czyli 24 marca 2016 r. W miłej atmosferze przy pysznościach, które wspólnie przygotowaliśmy, składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Spotkała nas również bardzo miła niespodzianka, o której przeczytacie w kolejnym artykule.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 14

Wczoraj 28

W ostatnim tygodniu 68

W ostatnim miesiącu 87

Wszystkich 8529

Aktualnie na stronie przebywa 6 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3