Snowman tree
Copyright (C) 2010 - 2013 deplaneet.com. All rights reserved.
wtorek, 16 grudzień 2014 00:00

Warsztatowa Jesień Artystyczna 2014 w Działdowie

Napisane przez

W dniach 24-26 września 2014 r. odbył się XI Przegląd Twórczości Artystycznej w Działdowie, gdzie zaprezentowaliśmy "Taniec Iluzjonisty", braliśmy udział w zawodach Strongmena oraz w łowieniu ryb. Pierwszy dzień zakończył się dyskoteką oraz wspólnym grillem. Następny dzień był ciągiem dalszym zmagań artystycznych warsztatów i na zakończenie zabrano nas w podróż po Bałkanach razem z zespołem 'Propabanda' grającym muzykę z regionów bałkańskich. Ostatni dzień to udział w zajęciach "Kreatywny świat", gdzie mogliśmy wykonać fototransfer, aniołka z filcu lub serce z wikliny papierowej. Przegląd Artystyczny Warsztatowa Jesień jest imprezą integrującą całą społeczność osób niepełnosprawnych i tak też się stało- pełna integracja i zawiązanie nowych znajomości oraz pozyskanie kolejnych przyjaciół. Bardzo dziękujemy WTZ Działdowo za możliwość przeżycia pięknych chwil ze wspaniałymi ludźmi.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Napisała: Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

W dniu 19.09.2014 roku zespół "Bez tremy" (WTZ Kętrzyn), wyjechał do Węgorzewa na VIII Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych "Magiczny Mikrofon".
Pośród wielu zespołów, które pięknie reprezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne, zaprezentowaliśmy się również my :) zespół „Bez Tremy". Było fajnie! Pozytywne emocje towarzyszyły nam od początku do końca festiwalu... Oczywiście nie zabrakło także, "łez szczęścia", wzruszeń i naprawdę wielkiej radości ze śpiewania :)
Jury miało ciężki orzech do zgryzienia! 15 ekip zaprezentowało się świetnie! Poziom był bardzo wysoki!
Lecz niestety zwycięzca może być tylko jeden :0 I miejsce zajęli nasi przyjaciele z Działdowa, gratulujemy!
A my wróciliśmy z wyróżnieniem i nagrodami!

 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 16 grudzień 2014 00:00

Obchody Dziesięciolecia Stowarzyszenia Amazonek

Napisane przez

W sobotnie popołudnie 13 września 2014 roku spotkaliśmy się przed kompleksem sportowym „Kętrzynianka" z okazji obchodów 10-lecia Stowarzyszenia Amazonek. Na początku Pani Przewodnicząca powitała nas, odśpiewaliśmy hymn Stowarzyszenia, a następnie wykonaliśmy symboliczny gest posadzenia cebulek żonkila na jednym z klombów.
Później przeszliśmy do Zamku na główną część ceremonii. W oficjalnym przemówieniu wspomniano o założeniu Stowarzyszenia i jego działalności, potem wręczono upominki osobom, które współpracują z Amazonkami. Podczas spotkania zaśpiewała Ola Jeznach.
Obchody 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Amazonek zwieńczył występ aktorów z teatru Jaracza, którzy przedstawili życiorys i piosenki francuskiej piosenkarki Edith Piaf.
Życzymy Paniom Amazonkom dużo zdrowia i sukcesów!

 


Napisała: Iwona Radziwoniuk - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 16 grudzień 2014 00:00

PLENERIADA 2014

Napisane przez

29 sierpnia 2014 roku nasza sześcioosobowa grupa wraz z trójką opiekunów wybrała się do Olecka na III Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych - Pleneriada 2014.
Gdy dojechaliśmy na miejsce organizatorzy mile nas przywitali. Po jakimś czasie każda drużyna okrzykiem, hasłem lub piosenką przedstawiła się wszystkim. Następnie przystąpiliśmy do swoich konkurencji, których było siedem. Wszystkie odbywały się na świeżym powietrzu. My wzięliśmy udział w sześciu.:
* Malarstwo na płótnie, temat: „Mazury cud natury";
* Zdobienie maski z ceramiki;
* Decoupage - zdobienie szklanej butelki;
* Florystyka - wykonanie bukietu;
* Etui na komórkę – szycie ściegiem dzierganym;
* Szkic ołówkiem martwej natury.
W konkurencjach bardzo dobrze nam poszło :) ! Władek zajął I miejsce w zdobieniu butelki decoupage a Iwonka II miejsce w malowaniu na płótnie, ale wszyscy wróciliśmy z nagrodami i było super!
Myślimy, że spotkania z uczestnikami z ośrodków z innych miejscowości to bardzo dobre doświadczenie.

 

Napisała Iwona Radziwoniuk - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

W dniach 22-24 sierpnia 2014 roku już po raz ósmy zorganizowaliśmy, odbywający się cyklicznie co dwa lata, Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych (TAN).
W tym roku wszystko wyglądało nieco inaczej niż zwykle, ponieważ byliśmy także współorganizatorami Paraolimpiady, która odbyła się w Kętrzynie po raz pierwszy. Zacznijmy jednak od początku:

Dzień pierwszy: 22 sierpnia – VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2014 został uroczyście otwarty. Na scenie wystąpili nasi przyjaciele z następujących Warsztatów Terapii Zajęciowej: WTZ Działdowo, WTZ Górowo Iławeckie, ŚDS z Kętrzyna, WTZ Mrągowo, WTZ Kowalewo Pomorskie oraz my WTZ Kętrzyn. Zespoły zaprezentowały swoje umiejętności m.in.: wokalne, taneczne, satyryczne, teatralne. Było pięknie!

Gościem specjalnym naszej imprezy był Michał Kasperowicz – chłopak o świetnym głosie! Laureat kilkunastu ogólnopolskich festiwali wokalnych m.in. grand prix tulipanady w Warszawie. Michał jest przedstawicielem indywidualności wokalnych z nurtu fank and jazz jam session, występował m.in. w warszawskim klubie „Barometr".
Jak wiadomo, wszystko co dobre i piękne szybko się kończy i nasz TAN także dobiegł końca, a każdy zespół, otrzymał dyplom I miejsca w poszczególnych kategoriach.

Niezwykłym wydarzeniem było uwieńczenie naszego Przeglądu występem zespołu PARAMPAMPAM TRIO - Zespół istnieje od 5 lat. Członkowie zespołu pochodzą z Kętrzyna i Olsztyna. Panowie grają muzykę improwizowaną. Każdy z usłyszanych na koncercie dźwięków jest niepowtarzalny i nie da się go po raz kolejny odtworzyć! Było fantastycznie! Jak to zwykle po koncercie bywa, były autografy i zdjęcia. Z całego serca dziękujemy!
Serdecznie dziękujemy przyjaciołom naszego warsztatu za wszelką pomoc materialną, a także wsparcie duchowe i organizacyjne. Dziękujmy: Państwu I. i E. Karpiukom, Panu J. Nowakowi, Panu Z. Olenkowiczowi, Panu J. Osice, Panu K. Sznurkowskiemu, Pani A. Hinowskiej, Państwu L. i Z. Chodorowskim, Państwu J. i G. Legenć, Członkom Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych I Ich Rodzin im. Ojca Pio w Barcianach.
W kolejnych dniach tj. 23-24 sierpnia po raz pierwszy w Kętrzynie odbyła się Międzynarodowa Paraolimpiada w ramach projektu pt. „Miasta Swietłyj i Kętrzyn jako Transgraniczne Centra Kultury Fizycznej dzięki rozwojowi systemu usług społecznych związanych z integracją Grup wrażliwych za pomocą współpracy transgranicznej".
Uczestnicy Paraolimpiady rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, m.in. Turnieju szachowym i turnieju w warcaby, tenisa stołowego oraz gry w boule. Aktywność sportowców została nagrodzona pucharami, medalami oraz upominkami.

 

Galeria zdjęć-zapraszamy.

 

Napisała: Ewa Duda- uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 16 grudzień 2014 00:00

Goście z Rosji w WTZ

Napisane przez

19 lipca 2014 roku gościliśmy w naszym warsztacie grupę obywateli Federacji Rosyjskiej w ramach projektu „ Miasto Kętrzyn i Swietły jako transgraniczne centra kultury fizycznej dzięki rozwojowi systemu usług społecznych z integracją grup wrażliwych za pomocą aktywnej współpracy transgranicznej".


Pani Kierownik powitała gości, następnie opowiedziała historię i cel działalności warsztatu, po czym obejrzeliśmy prezentacje multimedialną o WTZ Kętrzyn. Pani Kierownik oprowadziła wszystkich po warsztacie omawiając czym zajmujemy się w danej pracowni . Było super. :)


Goście byli pod wielkim wrażeniem oglądając nasze prace. :)


Jednym z gości był brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Ateny 2004 Pan Dmitry Gorshkov... Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

Dziękujemy za odwiedziny!

 


Napisała: Ewa Duda- uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 16 grudzień 2014 00:00

Wycieczka edukacyjno - turystyczna Zlate Hory 2014

Napisane przez

W dniach 3.07-10.07.2014 r. uczestniczyliśmy w wycieczce edukacyjno–turystycznej do Zlatych Hor w Czechach. Podróż była długa i męcząca, więc byliśmy bardzo szczęśliwi, że dotarliśmy w końcu do celu. Po rozpakowaniu się poszliśmy na kolację, a potem udaliśmy się na spoczynek, by w kolejnych dniach mieć siłę do zwiedzania.

Nazajutrz po śniadaniu wybraliśmy się do sklepu za miastem, a wieczorem uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, która prowadziła przez las i pod górę, na której szczycie znajduje się kościół. Tam braliśmy udział we Mszy Świętej w dwóch językach: czeskim i polskim.

W sobotę zobaczyliśmy zrekonstruowane średniowieczne młyny, w których rozdrabnia się skałę. Tak przygotowany piasek płucze się i czasami można dostrzec w nim drobinki złota.

W niedzielę zwiedzaliśmy dwie jaskinie. Jedną z nich była jaskinia sercowa, jedyna na świecie udostępniona do zwiedzania. W kolejnych dniach zwiedziliśmy także mchowe jeziorko i Biskupią Kopę. W Zlatych Horach czterech uczestników naszego warsztatu obchodziło urodziny - było więc też dyskotekowo szaleństwo.

W Olomoucu zwiedziliśmy piękne stare miasto oraz zoo. Kolejny dzień był pełen wrażeń, gdyż byliśmy w zamku w Sovińcu oraz na Makcu Pikcu - niegdyś wysypisko śmieci, teraz piękny ogród z roślinami z całego świata.

Na miejscu korzystaliśmy z fajowych hotelowych rozrywek, czyli gry w kręgle, basen oraz jacuzzi. Super!
W czwartek przyszedł czas na wielkie pakowanie i powrót do domu.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 


Napisała: Ewa Duda – uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 15 grudzień 2014 00:00

Natangia 2014

Napisane przez

13 czerwca 2014 roku udaliśmy się do Górowa Iławeckiego, gdzie uczestniczyliśmy w „NATANGII" - Dniach Staropruskich. Przebrani w stroje średniowieczne bawiliśmy się świetnie, choć pogoda nie dopisywała. Nasze przedstawienie pt. „Sianokosy" poruszyło wszystkich widzów. Zabawa była przednia :). Na zakończenie dnia otrzymaliśmy fajne nagrody. Dziękujemy WTZ w Górowie Iławeckim za zaproszenie na świetną imprezę :).

 

Zapraszamy do galeri zdjęć.


Napisał: Ewa Duda- uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 09 grudzień 2014 00:00

Dzień Organizacji Pozarządowych „Żyjmy zdrowo”

Napisane przez

7 czerwca 2014 roku obchodziliśmy Dzień Organizacji Pozarządowych. Tego dnia na kętrzyńskim amfiteatrze zgromadziło się wiele stowarzyszeń i organizacji działających na terenie naszego miasta. I my też tam byliśmy :). Prezentowaliśmy prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, a kto chciał mógł wesprzeć naszą działalność, kupując „małe arcydzieło". Dzieci z kętrzyńskich szkół miały możliwość wykonać prace plastyczne wspólnie z uczestnikami naszego warsztatu. Dzień pełen wrażeń zakończył się koncertem muzycznym Eleni. Ach i należy wspomnieć, że nasz Warsztat zajął 3 miejsce spośród zgromadzonych organizacji pozarządowych w konkursie na najlepszą w 2013 roku inicjatywę, którą stanowił MARSZ GODNOŚCI „Bądźmy razem". Jesteśmy dumni! Dziękujemy!

 


Napisała: Ewa Duda- uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

W dniach 15-20 czerwca 2014 roku pojechaliśmy do Rybak - Ośrodka Edukacyjno-Wypoczynkowego. Zaraz po przyjeździe na miejsce i rozpakowaniu walizek wybraliśmy się na spacer by poznać tę malowniczą okolicę... . Las, woda, piękno natury, z dala od miejskiego zgiełku, spalin, hałasu. Początek był piękny, aż nie mogliśmy doczekać się, co będzie na nas „czekać" w nadchodzących dniach pobytu w Rybakach?
Następnego dnia poznaliśmy bardzo tajemniczego Pana Benedykta, który był dla nas bardzo oddany i chyba nas polubił :). Pan Benek pokazał nam Mini Zoo, którym się opiekuje. Wśród zwierząt były tam m.in.: kozy, konie, króliki, kaczki i owce. Wspólnie z Panem Benkiem karmiliśmy zwierzaki, pomagaliśmy przy ich oporządzaniu. W tym dniu uczestniczyliśmy także w zajęciach hipoterapii oraz spacerowaliśmy nad jeziorem.
Z Każdym kolejnym dniem robiło się coraz ciekawiej. We wtorek pojechaliśmy do zakładu „Cezalex". Było ciekawie. Następnie był piknik na polanie leśnej, spacery po lesie, zabawy i gry sportowe. Po obiedzie poszliśmy na plażę i kąpaliśmy się w jeziorze, a po kolacji pomagaliśmy czyścić konie i stajnię. Atrakcją dnia było ognisko z udziałem rycerza. Super!
W środę było troszkę odpoczynku, graliśmy na boisku, spacerowaliśmy nad brzegiem jeziora. A po obiedzie poszliśmy do sklepiku na zakupy. Po kolacji było ognisko, Pan Benek opowiadał nam ciekawe historie o szlachcicach i nauczyliśmy się tańca średniowiecznego. Zabawa była wspaniała.
W czwartek uczestniczyliśmy we mszy św. w kaplicy na uroczystości Święta Bożego Ciała. Później były zajęcia świetlicowe, na których robiliśmy pamiątkowe upominki dla przedstawicieli ośrodka i oczywiście dla Pana Benka :).
I nadszedł piątek ostatni dzień pobytu w Rybakach. Tego dnia spacerowaliśmy, pomagaliśmy przy zwierzętach, a po obiedzie czekało nas wielkie pakowanie i powrót do domów. Każdy z nas już trochę stęsknił się za rodziną i domem.
Dziękujemy organizatorom wycieczki, będziemy mile wspominać ten czas!
Dziękujemy!

 

Nasze fotograficzne wspomnienia.


Napisała: Ewa Duda- uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

STOWARZYSZENIE

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 1

Wczoraj 12

W ostatnim tygodniu 39

W ostatnim miesiącu 234

Wszystkich 234

Aktualnie na stronie przebywa 29 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3