piątek, 20 październik 2017 00:00

Zawody sportowe w Ostrudzie 2017

Napisał

18 października pojechaliśmy na zawody sportowe do Ostródy. Wzięliśmy udział w różnych konkurencjach sportowych przedstawionych na zdjęciach m. in slalom, bieg z przeszkodami , rzut piłką do celu. Za udział w zawodach otrzymaliśmy dyplomy i medale. Dziękujemy za świetną rywalizację

 

galeria zdjęć!

Dodatkowe informacje

piątek, 20 październik 2017 00:00

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Napisał

16 października bieżącego roku obchodziliśmy w warsztacie Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia pracownicy mieli święto. Uczestnicy przygotowali program artystyczny. Odbyła się godzina wychowawcza dla kadry warsztatu, taniec z workiem niespodzianek, piosenki, które dla Instruktorów utworzyli podopieczni warsztatu. Następnie zostały wręczone upominki i życzenia pracownikom warsztatu. Dzień zakończył się wspólną zabawą na dyskotece. Dzień był bardzo udany.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

13 -14 października pojechaliśmy na Zlot do Krainy Łowców Przygód – Gołdap 2017. Tam odbył się XV Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych. Wśród wielu zespołów wystąpiliśmy także my WTZ Kętrzyn – Zespół „ Bez Tremy" z przedstawieniem pt. „ Czerwony Kapturek", promującym zdrowy styl życia oraz właściwy sposób odżywiania się. Otrzymaliśmy wyróżnienie oraz wspaniałe nagrody . Jesteśmy dumni. Dziękujemy za zaproszenie na Przegląd. Mamy nadzieję, spotkamy się za rok.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

piątek, 06 październik 2017 00:00

Dzień Chłopaka 2017

Napisał

29 września 2017 roku w warsztacie obchodziliśmy Dzień Chłopaka 2017. Tym razem zadaniem Panów było wykonanie kilka czynności życia codziennego. Pierwszym zadaniem było ogolenie balona bez jego przebicia. Następnie obranie ziemniaków na czas. Ten kto miał najdłuższą i cienką skórkę ten wygrał. Kolejnym zadaniem było ubranie dziecka Trzeba przyznać że Panom sprawnie udało dzieci. Jak wiemy dzieci szybko rosną i Panowie musieli uczesać dziewczynki w warkocze. Mężczyźni to świetni kucharza sprawdziliśmy to w zadaniu ubijanie piany na czas. Zabawa była fantastyczna. A na koniec Panowie musieli przyszyć guziki.

 

 Panowie otrzymali upominki prezenty i dzień zakończył się dyskoteką

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

piątek, 06 październik 2017 00:00

Magiczny Mikrofon 2017

Napisał

Po raz jedenasty Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Empatia" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, zorganizował Festiwal Osób Niepełnosprawnych „Magiczny Mikrofon". W popisach wokalnych mogliśmy wysłuchać wykonawców z 17 ośrodków. Nasz Warsztat również uczestniczył w tej wspaniałej imprezie, reprezentowali nas Adam, Tomek , Sylwia, Kasia. Po mimo wielkiej tremy udało się zdobyć wyróżnienie z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Festiwal zakończył się w Domu Kultury ale wręczenie nagród odbyło się w pięknym ośrodku wypoczynkowym " Róża Wiatrów".Tam też organizatorzy zaprosili nas do integracyjnego ogniska oraz dyskoteki na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Dodatkowe informacje

piątek, 06 październik 2017 00:00

Dożynki Powiatowo-Gminne w Karolewie 2017

Napisał

17 września 2017 roku nasz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie wziął udział w Powiatowo – Gminnych Dożynkach. W tym roku zostały one zorganizowane w Karolewie. Dożynki jest to święto ludowe podczas którego rolnicy dziękują za wspaniałe zbiory i proszą o kolejne lata bogate w plony. Zaprezentoqaliśmy na Dożynkach prace wykonane przez uczestników WTZ Kętrzyn. Ludzie chętnie oglądali i kupowali rękodzieła, wspomagając działalność warsztatu. Dziękujemy.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

W dniu 14 września 2017 r. odbyła się III Paraolimpiada Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok" zorganizowana przez nasz WTZ. Głównym celem przedsięwzięcia była szeroko pojęta integracja oraz promowanie i upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych. Ważnym również celem była rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych, nauka pokonywania własnych trudności, sportowa rywalizacja, przeżywanie radości z osiągnięć sportowych, nauka zdrowej rywalizacji i wzajemnej pomocy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach przystosowanych do stopnia ich niepełnosprawności. Były to między innymi konkurencje: bieg na 60 metrów, wyścig na wózkach, rzuty piłką lekarską i piłką palantową, rzuty osobiste do kosza, rzuty woreczkiem do obręczy, warcaby, slalom oraz przeciąganie liny i zbijanie balona. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji kilkunastu drużyn, następnie nasi uczestnicy wnieśli flagę Paraolimpiady i umieścili ją na maszcie. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Kętrzyn, Pan Krzysztof Hećman. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowych obejrzeliśmy pokaz umiejętności sportowych klubu jazdy na rolkach "Blue Bear". W trakcie rywalizacji sportowych posłuchać można było znanych nam wszystkim piosenek w mistrzowskim wykonaniu Tomka Pyrzaka oraz skosztować wspaniałych wypieków, które przygotowała pracownia gospodarstwa domowego. Paraolimpiada zakończyła się wręczeniem pucharów i medali.
W ramach realizacji projektu "Obóz terapeutyczny dla osób niepełnosprawnych, Profilaktyka uzależnień", po zakończeniu zawodów i obiedzie, wszyscy uczestnicy Paraolimpiady zaproszeni zostali do Kętrzyńskiej Przystani gdzie odbył się mecz siatki plażowej instruktorów przybyłych jednostek oraz chętnych uczestników oraz dyskoteka prowadzona przez zaprzyjaźnionego dyskdżokeja. Następnego dnia wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach z Panią psycholog na temat uzależnień. Dwa dni szybko minęły, pozostawiły dużo wrażeń, emocji i zawartych nowych przyjaźni. Bardzo dziękujemy uczestnikom Paraolimpiady, opiekunom, Pani dyrektor PCPR Dorocie Siwickiej, Pani Dyrektor MOSiR Kętrzyn Anecie Jańczuk, Panu Krzysztofowi Krupiennikowi, a w szczególności Burmistrzowi Miasta Kętrzyn, Panu Krzysztofowi Hećmanowi, który jest naszym przyjacielem od 21 lat.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

czwartek, 05 październik 2017 00:00

Spartakiada w Grudziądzu

Napisał

7 września tego roku uczestniczyliśmy w Spartakiadzie osób niepełnosprawnych w Grudziądzu . Rywalizowaliśmy z drużynami z różnych miast w konkurencjach takich jak m. in. Bieg na 60 metrów, rzut piłką lekarską, rzut do celu. Za sportową walkę i udział w zawodach otrzymaliśmy wyróżnienie.
Dziękujemy za zaproszenie na spartakiadę a sportowcom gratulujemy sukcesów.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

czwartek, 05 październik 2017 00:00

Narodowe Czytanie Wesela 2017

Napisał

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas następnych edycji czytano: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W 2017 roku narodowe czytanie objęło. „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, dramat w trzech aktach. W Kętrzynie przybrało specyficzny charakter, charakter noszący symptomy prawdziwego wesela. Wszystko to zaś za sprawą organizatorów, czyli pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, którzy poszli o krok dalej- zorganizowali czytanie wybranych scen w aranżacji weselnej. Przy melodyjnych przyśpiewkach zagranych przez Zbigniewa Nowaka oraz Romana Buniowskiego, „obficie" jak przystało na wesele zastawionych stołach i dekoracjach weselnych wykonanych przez członkinie ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski" czytanie po kętrzyńsku wypadło nie tylko znakomicie ale było także ogromnym zaskoczeniem dla przypadkowych gości, zwłaszcza grupy byłych policjantów niemieckich zrzeszonych w IPA (International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) przebywających z wizytą u polskich odpowiedników w Kętrzynie.

Przed tak międzynarodowym towarzystwem, po odczytaniu listu Prezydenta RP przez dyrektora biblioteki, swoje umiejętności aktorskie i tekst „Wesela" Stanisława Wyspiańskiego przebrani w ludowe stroje z Kętrzyńskiego Centrum Kultury zaprezentowali: Helena Szymkiewicz, Małgorzata Margas, Roman Świtaj, ks. Kazimierz Żuchowski, Arkadiusz Książek, Witold Gagacki oraz prowadząca – Krystyna Guba. Spektakl ten spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem przez obecnych na sali, co wyrazili między innymi gromkimi brawami.

 

Źródło: 

 

http://www.nmketrzyn.pl/2017/09/narodowe-czytanie-2017-wesele-stanislawa-wyspianskiego-po-ketrzynsku/leria 

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 00:00

Wypoczynek w Pieckach 2017

Napisał

Koniec urlopu...czas pomalutku przyzwyczajać się do pracy, ale zanim to nastąpi, spakowaliśmy walizki i wyjechaliśmy na Warsztaty edukacyjno-integracyjne wraz z opiekunami/rodzicami do Ośrodka Wypoczynkowego w Pieckach. Pogoda nam dopisała mogliśmy skorzystać z kąpieli w pobliskim jeziorze, spędzać wieczory przy ognisku śpiewając nasze ulubione piosenki przy akompaniamencie naszego stażysty Tomka. Podczas pobytu propagowaliśmy aktywność fizyczną oraz aktywność społeczną wśród osób niepełnosprawnych. Nasi rodzice, opiekunowie mogli wziąć udział w warsztatach psychoedukacyjnych, relaksacyjnych prowadzonych przez psychologa, doradcę zawodowego. Podczas pobytu obchodziliśmy urodziny naszych kolegów i koleżanek, a na zakończenie miłą niespodziankę sprawił nam Pan Piotrek przyjeżdżając i organizując nam wspaniałą dyskotekę. Czas szybko mija i niestety czas wracać na warsztat - pełni energii i chęci do pracy.

 

Pragniemy poinformować, że Warsztaty edukacyjno-integracyjne były sfinansowane ze środków Fundacji PZU oraz ze środków Powiatu Kętrzyńskiego.

Serdecznie dziękujemy naszym Dobroczyńcom.

 

PowiatNapisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

 

 

 

PZU

 

 

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 12

Wczoraj 28

W ostatnim tygodniu 12

W ostatnim miesiącu 469

Wszystkich 19830

Aktualnie na stronie przebywa 23 gości

PANEL LOGOWANIA

sp 200

 

um 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3