opp new3 12

poniedziałek, 30 maj 2016 00:00

V Marsz Godności – „ Bądźmy razem"

Napisane przez

24 maja my – Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie zorganizowaliśmy już V Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Ten coroczny przemarsz ma na celu uświadomienie społeczności lokalnej, że wśród nich żyją osoby niepełnosprawne, które mają takie same prawa do edukacji, kultury i jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Cała uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Bazylice św. Jerzego, następnie przeszliśmy ulicami Kętrzyna wspólnie z władzami miasta z Burmistrzem Miasta – Panem Krzysztofem Hećmanem oraz Zastępcą Burmistrza – Panem Damianem Nietrzeba do amfiteatru, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna uroczystości. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie. My zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. „Pamiętajcie". V Marsz Godności zakończył się wręczeniem podziękowań wszystkim placówkom, które dołączyły do naszej manifestacji. Na końcu zaprosiliśmy wszystkich gości na poczęstunek przygotowany przez uczestników i instruktorów pracowni gospodarstwa domowego naszego warsztatu.

 

Całe przedsięwzięcie współfinansowane zostało przez Urząd Miasta Kętrzyn. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

22 maja 2016 uczestniczyliśmy w Pikniku rodzinnym zdrowa rodzina – „Mamo, tato kocham Was, bądźcie zdrowi". Organizowany przez Stowarzyszenie Kętrzyńskie Amazonki" My wystąpiliśmy z przedstawieniem „Gdzie Ci mężczyźni" Widzom bardzo się podobało. Odbyły się również występy przedszkolaków z kętrzyńskich przedszkoli oraz wystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Odbyły się także gry i zabawy sportowe..Dziękujemy Kętrzyńskiemu Stowarzyszeniu „Amazonki" za zaproszenie.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

21 maja 2016 uczestniczyliśmy w Kętrzyńskim Organizacji Pozarządowych Promocja Aktywnych Form Spędzania Wolnego Czasu. Na stoisku zaprezentowaliśmy prace wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej podczas zajęć terapeutycznych oraz zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły wykonać własnoręcznie robione kolorowe kartki. Na scenie wystąpiliśmy z przedstawieniem pt. „Zwycięstwo światła". Odbył się również pokaz motocykli – Motomasuria, można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi, cholesterolu, badanie cukru i słuchu. Czas miło spędziliśmy podczas zawodów sportowych, szachowych oraz quizów. Ciekawą atrakcją były przejażdżki bryczką oraz kucem, malowanie twarzy. Mogliśmy także skosztować pysznej grochówki. Punktem kulminacyjnym całej imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą w 2015 roku Inicjatywę Organizacji Pozarządowych Miasta Kętrzyn. Pierwsze miejsce zajęło Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które jest jednostką prowadzącą nasz warsztat. W nagrodę otrzymaliśmy 1000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za docenienie naszej działalności.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 25 maj 2016 00:00

Nagroda Burmistrza Miasta Kętrzyn

Napisane przez

Pragniemy poinformować, że ten rok 2016 zaczął się nam bardzo szczęśliwie. Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które jest jednostką prowadzącą nasz warsztat w kwietniu otrzymało nagrodę Łabędzie przedsiębiorczości, a w maju kolejną - Nagroda Burmistrza Miasta Kętrzyn za zajęcie I miejsca w konkursie na Najlepszą w 2015 roku Inicjatywę Organizacji Pozarządowych w wysokości 1000 zł.

 

Jesteśmy dumni . Dziękujemy!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

Dodatkowe informacje

środa, 25 maj 2016 00:00

Urodziny uczestników i pożegnanie pracowników

Napisane przez

13 maja 2016 roku w naszym warsztacie obchodziliśmy się urodziny 14 uczestników naszego warsztatu: Agnieszki, Teresy, Leszka, Basi, Danusi, Magdy, Małgosi, Adama, Uli, Grześka, Pawła, Izy, Sylwii, Mirka. Tego samego dnia żegnaliśmy dwóch instruktorów , którzy pracowali u nas na okres zastępstwa. Dziękujemy Wam za serce ,zaangażowanie, cierpliwość, ciepło, które daliście nam podczas pracy z nami. Trudno wyrazić naszą wdzięczność słowami ... Dziękujemy z głębi serca. Będziemy o Was zawsze pamiętać.

 

Galeria zdjęć!

 

Napisała: Ewa Dud - UCZESTNICZKA WTZ

Dodatkowe informacje

Chcemy Państwa poinformować, że zgłosiliśmy naszą inicjatywę "Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2016" do programu grantowego "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez TESCO POLSKA. W dniach 11 maja - 7 czerwca 2016 roku można oddać swój głos i wspomóc nasz projekt w sklepie Tesco przy ul. Budowlanej 13 w Kętrzynie.

Jak to zrobić? Za zrobienie zakupów w sklepie Tesco, otrzymają Państwo żetony do głosowania, które trzeba wrzucić do wyznaczonego pojemnika z napisem Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2016.


Wszystkich Państwa bardzo prosimy o głosy, więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej, wystarczy tutaj kliknąć.

Dodatkowe informacje

11 maja 2016 roku pojechaliśmy do Olecka na II Halowy Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych. Wśród drużyn biorących udział w turnieju znajdowały się reprezentacje miast: Rynu, Suwałk, Olecka, Kolna, Kowali Oleckich, Mikołajek, Giżycka oraz Kętrzyna, którego przedstawicielami byliśmy my – Warsztat Terapii Zajęciowej. Po zakończonym turnieju każda drużyna otrzymała nagrody w postaci statuetek, medali i dyplomów. Dziękujemy za wspaniałą grę opartą na zasadach fair play.

 

Galeria zdjęć

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 10 maj 2016 00:00

VI Inscenizacja Bitwy pod Wopławkami 2016

Napisane przez

7 maja 2016 roku już po raz szósty czynnie uczestniczyliśmy w inscenizacji bitwy pod Wopławkami. Jednocześnie byliśmy jednym ze współorganizatorów całego przedsięwzięcia. Na Placu Turniejowym przy Kościele św. Stanisława Kostki w Karolewie odbyły się pokazy walk i kultury wczesnośredniowiecznej oraz IV Turniej Rycerski o Muszlę św. Jakuba i II Turniej O Kielich Księcia Witenesa. Podczas bitwy wcieliliśmy się w rolę wiejskiej ludności, która zamieszkiwała pruską wieś Wopego, wziętej w niewolę podczas ataku Litwiepło. :) Aktorom, jak i licznie przybyłym widzom w promieniach wiosennego słoneczka miło oglądało się całe przedsięwzięcie.. Postąpimy nieskromnie chwaląc się, ale jesteśmy w tym niezrównani i niezastąpieni :). Po szósty z rąk okrutnych barbarzyńców wyratowało nas wojsko krzyżackie. Tu nie można było liczyć na inne zakończenie, w końcu z historią się nie polemizuje. Za to mile zaskoczyła nas pogoda. Było bardzo ciepło i słonecznie. A wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

Galeria zdjęć.

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 09 maj 2016 00:00

Zawody w Tenisie stołowym – Górowo Iławeckie

Napisane przez

28 kwietnia 2016 roku pojechaliśmy na ostatnie z cyklu zawody w dyscyplinie tenis stołowy w Górowie Iławeckim. Bardzo dziękujemy, że nasza drużyna mogła doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie spotu. Dziękujemy również za wspaniałą atmosferę, w której rywalizacja odbywała się na zasadach gry „fair play". Dziękujemy za nawiązanie nowych przyjaźni i liczymy na dalszą współpracę.

 

Galeria zdjęć.

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

 

Dodatkowe informacje

czwartek, 05 maj 2016 00:00

VIII Marsz Żonkila

Napisane przez

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Marszu Żonkila, który został zorganizowany już po raz ósmy. Pogoda nam dopisała, piękne kapelusze i kolorowe stroje wywołały uśmiech na każdej twarzy. Dziękujemy Amazonkom za zaproszenie.

 

 

Galeria zdjęć.

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 1

Wczoraj 19

W ostatnim tygodniu 20

W ostatnim miesiącu 692

Wszystkich 9134

Aktualnie na stronie przebywa 6 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3