Dnia 23 września nasz zespół „ Bez tremy" pojechał do Węgorzewa na jubileuszowy Festiwal Osób Niepełnosprawnych „ Magiczny mikrofon" Wśród 14 zespołów wystąpiliśmy także my z utworami pt. „Mruczy winyl oraz Mięta". Rywalizacja była zacięta. Wszystkie drużyny otrzymały od jury nagrodę gram Prix. Na podium stanęły ekipy z Gołdapi, Olszewa Węgorzewskiego a wygrała drużyna z Mrągowa. Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

 

Galeria zdjęć

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

 

Dodatkowe informacje

wtorek, 20 wrzesień 2016 00:00

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Napisane przez

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie dołączyliśmy do akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków" Maskotki te zostały wydziergane w warsztacie podczas zajęć terapeutycznych. Zostały wykonane z antyalergicznej włóczki i przekazane wcześniakom z kętrzyńskiego szpitala.

 

galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 16 wrzesień 2016 00:00

Pożegnanie Pracownika

Napisane przez

12 Września tego roku odwiedziła nas Pani Judyta, która była fizjoterapeutą w naszym warsztacie długi czas. Przyszła z wielkim tortem podziękować nam za współpracę. Emocji i wzruszeń nie było końca... Wręczyliśmy naszej pani upominek na pamiątkę.

 

Pani Judyto pragniemy podziękować za:
Czas spędzony z nami.
Za serce, które mieści wszystkich uczestników
Mądrość daną w każdej rozmowie
Radość i uśmiech oraz zabawę
Wszystkie imprezy, wycieczki na których byliśmy razem
Za Wszystko Bardzo DZIĘKUJEMY

 

galeria zdjęć

 

Napisała : Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Dnia 08.06.2016 pojechaliśmy do Grudziądza na XII Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół organizowaną przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wzięliśmy udział w kilku sportowych konkurencjach, rywalizacja była świetna i zabawa doskonała. Otrzymaliśmy dyplom i statuetkę za udział w spartakiadzie. Dziękujemy WTZ Grudziądz za zaproszenie.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 30 sierpień 2016 00:00

Gulbene 2016

Napisane przez

W dniach 25-28 sierpnia 2016 r. pojechaliśmy na Łotwę, aby wziąć udział w Międzynarodowym Amatorskim Festiwalu Teatralnym Osób Niepełnosprawnych i Osób o Szczególnych Potrzebach Gulbene 2016. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty plastyczne, taneczne i teatralne. Drugiego dnia miał miejsce międzynarodowy festiwal, w którym wzięły udział zespoły z trzech państw, a mianowicie Litwy, Łotwy i Polski. Wszystkie spektakle były bardzo ciekawe. Wśród 10 zespołów wystąpiliśmy także my - WTZ Kętrzyn z przedstawieniem pt. „Tyle z życia masz, ile dasz". Przedstawienie zrobiło wielkie wrażenie na jury. Zostaliśmy docenieni, zajęliśmy drugie miejsce. Jesteśmy dumni. Zwiedziliśmy także muzeum pociągów w Gulbene oraz Rygę i Kowno. Pobyt był udany i zostaliśmy mile przyjęci na Łotwie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Dziękujemy także Starostwu Powiatowemu w Kętrzynie za pokrycie kosztów pobytu na Łotwie.

 

galeria zdjęc

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

czwartek, 11 sierpień 2016 00:00

Prace remontowo-budowlane

Napisał

W ramach praktyk zawodowych w naszym Warsztacie trwają prace remontowo-budowlane, dzięki którym zostną odnowione łazienki uczestników. Nasi podoopieczni, wykorzystując nabyte umiejętności w trwających już od półtora roku praktykach zawodowych, od początku lipca z wielkim zaangażowaniem remontują swoje łazienki. Efekty ich ciężkiej pracy są imponujące.

 

Galeria zdjęć.

Dodatkowe informacje

wtorek, 09 sierpień 2016 00:00

Konin 2016, XX Abilimpiada

Napisał

W dniach od 01 do 03 lipca 2016 r. przedstawiciele naszego warsztatu wzięli udział w XX Jubileuszowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - Abilimpiada Konin 2016. Celem Abilimpiady jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności osób niepełnosprawnych, współzawodnictwo, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów, pokazanie społeczeństwu umiejętności osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna. Jest to jedyna tego typu impreza dla osób niepełnosprawnych w Polsce. W tegorocznej imprezie wzięło udział 48 drużyn - dwustu niepełnosprawnych z opiekunami z terenu całej Polski. Byli to reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i innych ośrodków oraz osoby indywidualne. Uczestnicy Abilimpiady 2016 wystartowali w trzynastu konkurencjach indywidualnych oraz w konkurencjach drużynowych. Nasza ekipa wzięła udział w hafciarstwie, ozdabianie techniką decoupage, kartki okolicznościowe oraz grupowo walczyli w konkurencji - "Razem możemy więcej". Jako zespół zaprezentowali się w strojach Firmy PHILIPS.
Uwieńczeniem zmagań było zdobycie przez Kasię N, Kasię P., Iwonkę R i Władka I miejsca w konkurencji "Razem możemy więcej", która przypomniała nam naszą maksymę mówiącą "Sami możemy wszystko, razem możemy więcej " i utwierdziła nas w przekonaniu, że szliśmy słuszną drogą i trzymamy się tej zasady, III miejsce zdobyła Kasia za pocztówkę okolicznościową i wyróżnienie w ozdabianiu techniką decoupage zdobył Władek. Jesteśmy szczęśliwi to dla nas ogromne osiągnięcie. Dziękujemy instruktorom za przygotowanie. Te chwile rywalizacji stały się dla nas pewnego rodzaju oderwaniem od rzeczywistości. Na kilka godzin zapomnieliśmy o trudach codziennego życia.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

Dodatkowe informacje

czwartek, 30 czerwiec 2016 00:00

Pleneriada 2016

Napisane przez

W dniach 27 – 28 czerwca pojechaliśmy do Olecka na V Plenerowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Pleneriada 2016" Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na pole namiotowe, gdzie odbyły się gry i zabawy sportowe, grill z dyskoteką. Następnego dna tuż po śniadaniu przystąpiliśmy do konkursowych konkurencji. Serduszko dekoracyjne wykonała Katarzyna, „ Mega kwiat" zrobiła Dorota, malowanie na płótnie – krajobraz – Iwona, malowanie pastelami „mój leśny zakątek" – Leszek, wypalanie w drewnie – Władek, prezentacja multimedialna – Ewa. Poziom był bardzo wysoki, rywalizacja wspaniała. Nasza drużyna z Kętrzyna w konkurencjach: serduszko dekoracyjne oraz prezentacja multimedialna zajęła III miejsce, natomiast malowanie na płótnie i wypalanie w drewnie II miejsce. Jesteśmy dumni! Dziękujemy z fantastyczną zabawę, rywalizację i zaproszenie na Pleneriadę WTZ Olecko. Świetna zabawa towarzyszyła nam do samego końca.

 

Galeria zdjęć

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

24 czerwca przedstawiciele Naszego Warsztatu odebrali czek za udział w programie "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przy współpracy ze spółką Tesco(Polska) Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie oraz Fundacją Tesco Dzieciom z siedzibą w Krakowie. Uroczystego wręczenia dokonał Kierownik sklepu Tesco w Kętrzynie Pan Konrad Suchodoła w obecności przedstawicielki Urzędu Miasta Kętrzyn. Wygraliśmy 5 000zł na Nasze przedsięwzięcie, w którym udział wezmą osoby niepełnosprawne z całej Polski. Jesteśmy ogromie zadowoleni i bardzo ale to bardzo dziękujemy społeczności kętrzyńskiej, pracownikom Tesco, rodzinom, znajomym i osobom nam przychylnym za zaangażowanie w głosowaniu na naszą inicjatywę.Jeszcze raz Bardzo dziękujemy!!!

 

Galeria zdjęć!

napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

W dniach od 06.06 -12.06.2016 r. uczestniczyliśmy w wycieczce integracyjno-edukacyjnej do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce.


Od początku harmonogram był wypełniony po brzegi. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w Funce i odpoczynku po podróży mieliśmy czas na zapoznanie się, zwiedzanie terenu wokół ośrodka. Później odbyły się gry i zabawy sportowe. Było wesoło. Następnego dnia po śniadaniu odbyły się warsztaty plastyczne, których celem było zapoznanie uczestników z rodzajami farb, technikami rysunku. Po południu odbyły się zajęcia z wikliniarstwa. Zajęcia plecionkarskie z wikliny mają na celu rozwinięcie zdolności manualnych. Prezentowane są różne formy plecionkarskie oraz formy płaskie i przestrzenne. Kolejnego dnia wyruszyliśmy na zajęcia z makramy. Tam zapoznaliśmy się z ponad siedemsetletnią historią tego rzemiosła, które miało swój początek w Arabii i Hiszpanii. W trakcie zajęć poznaliśmy rodzaje sznurków i linek oraz techniki ich wiązania, supełkowania i splatania. Później odbyły się zajęcia ceramiczne, gdzie nauczyliśmy się tworzyć piękne formy z gliny. To zadanie nauczyło nas racjonalnego gospodarowania materiałem. Tego dnia odbyła się też dyskoteka integracyjna z udziałem dzieci przebywających na wypoczynku połączona z pieczeniem kiełbasek. Zabawa była świetna. Następny dzień także był ciekawy mieliśmy zajęcia z filcowania na mokro. Dzięki tym zajęciom mogliśmy rozwinąć swoje zdolności artystyczne. Bardzo ciekawym doświadczeniem było orgiami i kirinami, dowiedzieliśmy się jak ze zwykłego papieru stworzyć piękne dzieła sztuki. Rzeźbiarstwo – na tych zajęciach nauczyliśmy się wybierać drewno do obróbki rzeźbiarskiej oraz poznaliśmy narzędzia stolarskie. Nauczyliśmy się także różnych technik wyszywania, rodzaje igieł, materiałów i nici. Bardzo ciekawe były zajęcia o drzewach, gdzie uczyliśmy się jak można poznać różne gatunki drzew po liściach i korze w terenie. Bardzo zainspirowały nas zajęcia z metereologii, gdzie dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat pogody. Spacery po leśnych ścieżkach dydaktycznych nauczyły nas szacunku do przyrody. Podczas pobytu w Funce zorganizowaliśmy urodziny uczestników z okresu letniego oraz imieniny naszej Pani Kierownik. Na zakończenie odbyła się fantastyczna zabawa w podchody. I wróciliśmy do domów.

 

Galeria zdjęć

Napisał: Ewa Duda

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 14

Wczoraj 26

W ostatnim tygodniu 84

W ostatnim miesiącu 556

Wszystkich 11341

Aktualnie na stronie przebywa 4 gości

PANEL LOGOWANIA

sp 200

 

um 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3