opp new3 12

czwartek, 28 styczeń 2016 00:00

Bal w stylu PRL

Napisane przez

22 stycznia 2016 roku w naszym warsztacie odbyła się zabawa w stylu PRL. Nie wiązała się z tęsknotą za owymi ciężkimi czasami lecz dla 40-to czy 50-latków był to powrót do lat młodości, a dla młodszych okazja, by poszperać w szafach rodziców, popatrzeć na ich zdjęcia, dowiedzieć się, jak wyglądało życie, moda, jak i przy czym się bawiono. Na zabawę zaprosiliśmy gości z zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowej z Mrągowa. Uczestnicy i goście byli zaskoczeni nie tylko pomysłową scenerią, ale witającymi ich hasłami, takimi jak: „Coś ty zrobił dla realizację planu", „Chodź razem z nami budować nowy dom, Polskę Ludową" itp. Na stołach typowe dla minionej epoki potrawy i napoje, a najważniejsze duże okulary, fryzury afro, berety, kolorowe bluzki i grzebienie w kieszeniach. Gości powitała Pani Kierownik jako I Sekretarz KC PZPR, zapraszając do zabawy przy muzyce z lat 60., 70., i 80. W trakcie zabawy odbyły się konkursy nawiązujące do czasów PRL. Zabawa była przednia.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

środa, 27 styczeń 2016 00:00

Tenis stołowy w Lidzbarku Warmińskim 2016

Napisane przez

Dnia 20 stycznia 2016 roku pojechaliśmy na kolejny, odbywający się cyklicznie, sparing w dyscyplinie tenis stołowy. Tym razem zawody odbyły się w Lidzbarku Warmińskim. Zespoły grały w parach. W miłej atmosferze spędziliśmy czas zawierając nowe znajomości. A wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach:)

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 26 styczeń 2016 00:00

XIX Festiwal Jasełek 2016

Napisane przez

Dnia 15 stycznia 2016 roku wzięliśmy udział w XIX Festiwalu Jasełek Akcji Katolickiej im. kKs. prałata Mieczysława Żuchnika przy Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie. Nasze jasełka pt. „Dzieciątko Jezus niesie miłość” otrzymały od publiczności wielkie brawa, a od Jurry I miejsce, za które bardzo dziękujemy.

 


Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Bogumiła Bzdera - Kierownik WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 25 styczeń 2016 00:00

Zajęcia integracyjne w WTZ 2016

Napisane przez

Dnia 14 stycznia 2016 roku w naszym warsztacie odbyły się zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Młodzi ludzie dowiedzieli się co to jest Warsztat Terapii Zajęciowej, kto w nim pracuje? Na świetlicy dzieci robiły kartki z okazji zbliżającego się w owym czasie Dnia Babci i Dnia Dziadka.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Dnia 13.01.2016 roku wzięliśmy udział w I Wojewódzkim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych pod patronatem Starosty Kętrzyńskiego Pana Ryszarda Niedziółki. Spośród wielu utalentowanych zespołów z całego województwa warmińsko-mazurskiego wystąpiliśmy także my – zespół „Słowiki" z kolędami „Przybieżeli do Betlejem pasterze" oraz "Do szopy hej pasterze". Każdy z występujących prezentował swoje umiejętności. Publiczność dopisała. Przyszło bardzo dużo osób, które dopingowały wybranym przez siebie artystom. Najlepsi wykonawcy zostali nagrodzeni, a my dostaliśmy wyróżnienie. Jesteśmy dumni z osiągniętego sukcesu. To była fajna zabawa. Liczymy na zaproszenie w przyszłym roku.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 19 styczeń 2016 00:00

Sparing w Górowie Iławeckim 2016

Napisane przez

Siódmego stycznia 2016 roku pojechaliśmy do Górowa Iławeckiego na sparing w dyscyplinie sportowej - tenis stołowy. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny, a mianowicie: z Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna i Górowa Iławeckiego. Zespoły grały w parach. W miłej atmosferze spędziliśmy czas i w świetnych nastrojach wróciliśmy do domów.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała:Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 18 styczeń 2016 00:00

Orszak Trzech Króli 2016

Napisane przez

Szóstego stycznia bieżącego roku ulicami miasta Kętrzyn przeszedł Orszak Trzech Króli, którego byliśmy współorganizatorami. Orszak Trzech Króli, jest organizowany w Polsce już od ośmiu lat, a w Kętrzynie już po raz trzeci. W tym roku pod hasłem: „Nade wszystko miłosierdzie"(Papież Franciszek). Miłość, Pokój, Przebaczenie. Mieszkańcy miasta chętnie dołączali do orszaku, by wspólnie przeżywać radosną nowinę Narodzenia Pańskiego. Przebrani w piękne stroje podążaliśmy do stajenki, by powitać Jezusa.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda- uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

piątek, 15 styczeń 2016 00:00

Wigilia 2015

Napisane przez

22 grudnia 2015 roku o godz. 17 w naszym warsztacie obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. Na początku przedstawiliśmy jasełka pt. „Dzieciątko Jezus niesie miłość". Następnie Pani Kierownik powitała wszystkich gości, składając piękne życzenia. Swoją obecnością na wieczerzy zaszczycili nas także Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Pan Ryszard Niedziółka oraz Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn, Pan Damian Nietrzeba, którzy złożyli nam życzenia. Po modlitwie przystąpiliśmy do składania sobie życzeń świątecznych. 2015 rok był rokiem pełnym sukcesów, ponieważ zdobyliśmy wiele nagród m.in. za udział w konkursie stroików i ozdób świątecznych oraz w Ogólnopolskim Konkursie "Szukamy Nikifora". To również rok, w którym wielu z nas podjęło praktykyki zawodowe. Pod koniec uroczystości Pani kierownik wyróżniła czterech uczestników za  ponad obowiązkową pracę na rzecz naszego warsztatu. Również pracownicy warsztatu otrzymali nagrody pieniężne za wykazane zaangażownie w 2015 roku.

 


Bardzo serdecznie dziękujemy za trud i serce włożone w nasze wychowanie, życząc sukcesów w 2016 roku.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 11 styczeń 2016 00:00

Jarmark Bożonarodzeniowy 2015

Napisane przez

18 grudnia 2015 roku na Placu Piłsudskiego w Kętrzynie uczestniczyliśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wśród organizacji pozarządowych i osób prywatnych swoje stanowisko mieliśmy także my – WTZ Kętrzyn. Zaprezentowane zostały nasze prace wykonane w siedzibie warsztatu. Każdy kto chciał, mógł wspomóc działalność warsztatu zakupując daną pracę. Za każdy dar serca dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

 

Napisała: Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

wtorek, 05 styczeń 2016 00:00

Zajęcia w galerii Państwa Doroszko 2015

Napisane przez

17 grudnia 2015 roku na zaproszenie Państwa Doroszko poszliśmy do Ich Galerii. Stało się już naszą warsztatową tradycją, iż uczęszczamy na zajęcia do bombkarni. Tam uczymy się, w jaki sposób powstają bombki, jak można je ozdobić, aby pięknie wyglądały w blasku świątecznej choinki. Takie zajęcia uczą nas kreatywności i pokazują, w jaki sposób z małej przezroczystej szklanej bombki można zrobić prawdziwe dzieło sztuki. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Doroszko za piękną lekcje kreatywności oraz wspaniałe zajęcia w klimacie świątecznym. Serdecznie dziękujemy za upominki świąteczne, które stały się ozdobą naszych choinek i domów.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Napisała Ewa Duda - uczestniczka WTZ

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 2

Wczoraj 18

W ostatnim tygodniu 34

W ostatnim miesiącu 166

Wszystkich 6834

Aktualnie na stronie przebywa 5 gości

PANEL LOGOWANIA

um 200

 

sp 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3